Kopenhag'dan Galatasaray'a 'sarı-kırmızı' yasak: Tribünde giyen ceza alır

Kopenhag'dan Galatasaray'a 'sarı-kırmızı' yasak: Tribünde giyen ceza alır
Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi grup aşamasındaki son maçına çıkacağı rakibi Kopenhag'dan maç öncesi sarı kırmızılı taraftarlara uyarılar geldi. Açıklamada şiddet olaylarına iki misli ceza uygulanacağı kaydedildi ve sarı-kırmızı ürünlerin yalnızca deplasman tribününde giyilebileceği ifade edildi.

Şampiyonlar Ligi A Grubu 6'ıncı ve grup aşamasının son maçı olan karşılaşmada Kopenhag ve Galatasaray Parken Stadyumu'nda TSİ ile 23.00'de karşı karşıya gelecek.

Kopenhag Kulübü, sarı-kırmızılı taraftarların yarın oynanacak maçta kendilerine ayrılan tribün dışında bulunmamaları yönünde uyarıda bulundu.

Danimarka temsilcisinden yapılan açıklamada, Şampiyonlar Ligi maçının oynanacağı Parken Stadı'na özel bir trenle gidebilecek Galatasaray taraftarlarının sadece deplasman tribününe alınacağı kaydedildi.

Şiddet eylemlerine 2 kat ceza

Diğer tribünlerde davranış, kıyafet veya başka bir şekilde Galatasaray ile yakınlık sergileyenlerin bilet ücreti iadesi olmaksızın stattan çıkarılacağı vurgulandı.

Ayrıca, stadın çevresinde yarın yerel saatle 15.00'ten itibaren özel ceza bölgesi kurallarının uygulanacağı ve şiddet eylemlerine iki misli ceza verileceği kaydedildi.

Açıklamanın devamında; polisin güvenlik gerekçesiyle, Galatasaray taraftarlarının maçtan sonra bir saate kadar alıkonulması talimatını verdiği ve bununla ilgili bilgilerin maç saati stadyumda hoparlörlerden duyurulacağı belirtildi. (Kısa Dalga)

Spor