KPSS'ye girmeden istisnai kadro memur yapılan AKP'li, belediye başkanlığı için istifa etti

KPSS'ye girmeden istisnai kadro memur yapılan AKP'li, belediye başkanlığı için istifa etti
Elazığ Valiliği'ne KPSS'ye girmeden istisnai kadro memuru yapılan AKP'li İbrahim Enes Somyürek, belediye başkan aday adaylığı için görevinden istifa etti.

Elazığ Valiliği istisnai kadro kapsamında özel kalem müdürlüğüne atanarak memur yapılan Tunceli'nin AKP'li eski Çemişgezek Belediyesi Meclis Üyesi ve AKP Tunceli İl Başkan Yardımcısı İbrahim Enes Somyürek, yerel seçimlerde belediye başkan aday adaylığı için valilikteki görevinden istifa etti.

AKP'de yönetici oldu

Sözcü'den Evren Demirdaş'ın haberine göre AKP'de yönetici olması sonrasında hızla yükselen Somyürek, Elazığ Valiliği’ndeki görevinden 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlerde Dersim'in Çemişgezek Belediye Başkan aday adaylığı için istifa etti.

AKP’li Somyürek, Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) girmeden memur olması ile kamuoyu tarafından biliniyordu.

2018 yılından itibaren hızla yükseldi

  • İbrahim Enes Somyürek, 2018 yılında AKP Çemişgezek İlçe Başkanı oldu.
  • 2019 yerel seçimlerinde AKP Çemişgezek Belediye Meclisi Üyeliği’ne seçildi.
  • 2021 yılında AKP Tunceli İl Başkanlığı’na Sercan Özaydın'ın atanması ile birlikte AKP Tunceli İl Yönetim Kurulu Üyeliği’ne atandı.
  • Hukuk işlerinden sorumlu il başkan yardımcılığı görevine getirilen ve aynı zamanda Çemişgezek Belediye Meclis Üyeliği görevini de sürdürmeye devam etti.
  • AKP'li Mazgirt Belediyesi’nde muhasebe servisinde büro elemanı olarak işe başlayan Somyürek, geçici görevle Tunceli DSİ il müdürlüğü geçti.
  • DSİ görevinden sonra istisnai kadroyla Elazığ Valiliği özel kalem müdürlüğüne geçirildi. (Kısa Dalga)