Kulis: Kılıçdaroğlu bir daha aday olmayacağını söyledi

Kulis: Kılıçdaroğlu bir daha aday olmayacağını söyledi

Gazeteci Fatih Altaylı, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir daha cumhurbaşkanı adayı olmayacağını söylediği” yönündeki kulis bilgisini aktardı.

Gazeteci Fatih Altaylı, 28 Mayıs gecesi ya da ertesi gün CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun odasında yapılan bir toplantıya dair kulis bilgilerini aktardı.

Altaylı, kendi internet sitesinde yayımladığı yazıda, Kılıçdaroğlu’nun o toplantıda bir daha aday olmayacağını söylediğini belirtti.

Altaylı’nın yazısından ilgili bölüm şöyle:

“Kemal Bey, çok güvendiği birkaç isimle odasına çekiliyor ve durum değerlendirmesi yapmak istiyor.

Odada bu isimlerden biri Kemal Bey’e çok net bir soru soruyor.

“Sayın Genel Başkan, çok iyi performans gösterdiğiniz ve toplumsal kabulünüzü en üst düzeye çıkardığınız bir seçim süreci yaşadık. Başladığınız yerden çok daha yüksek bir noktada seçimi tamamladınız ama yetmedi. Bundan sonrası için ne planlıyorsunuz! Bir daha seçimde yeniden aday olma planınız var mı, nasıl bir yol haritası çizmeliyiz.”

Kemal Kılıçdaroğlu çok net, çok açık bir yanıt veriyor.

“Bu benim ilk ve son Cumhurbaşkanlığı adaylığımdı. Bir daha Cumhurbaşkanlığı dahil, herhangi bir pozisyona aday olmayacağım. Ne zaman yapılırsa yapılsın bir dahaki seçimde aday ben değilim. Böyle bir niyetim de, arzum da yok”

Herkes rahatlıyor.

Ancak genel başkanlığı bırakmayacağını da hissettiriyor. En azından yerel seçimlere kadar.

Odadakilerden biri, “Hem bu fikrinizi hem de Genel Başkanlığı yerel seçimlere kadar sürdüreceğinizi ve yerel seçimlerden sonra genel başkanlığı da bırakacağınızı açıklasanız çok rahatlarız” diyor.

Kemal Bey bakıyor, itiraz etmiyor. Net bir şey de söylemiyor. Zaten genel tavrı bu.” (Kısa Dalga)