Kürşat Ayvatoğlu'na ev hapis kararı verildi, Başsavcılık "derhal" itiraz etti

Kürşat Ayvatoğlu'na ev hapis kararı verildi, Başsavcılık "derhal" itiraz etti
Ayvatoğlu, tutuklanma talebi ile sevk edildiği sulh ceza hakimliğinden ev hapisi alarak cezaevine girmekten kurtuldu.

Aracında kokain kullandığı görüntülendiği için gözaltına alındığında “pudra şekeri” savunması yapan eski AKP Genel Merkez personeli Kürşat Ayvatoğlu, ikinci kez gözaltına alınınca “kokain kullandığını” itiraf etti. Ayvatoğlu, tutuklanma talebi ile sevk edildiği sulh ceza hakimliğinden ev hapisi alarak cezaevine girmekten kurtuldu.

Ankara C. Başsavcılığı ise bu karara itiraz ettiğini "Başsavcılığımız tarafından karara karşı derhal itiraz edilmiştir" diye açıklama yaparak duyurdu.

Ankaragazetecisi.com'da yayınlanan Alican Uludağ'ın  haberine göre, serbest bırakıldıktan sonra önceki gün yeniden gözaltına alınan Kürşat Ayvatoğlu’nun Ankara Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemeleri tamamlandı. Ayvatoğlu ile birlikte toplam 6 şüpheli akşam saatlerinde Ankara Adliyesi’ne şevk edildi. Şüphelilerden üçünün Ayvatoğlu ile birlikte araçta bulunan kişiler olduğu, kalan ikisinin ise Ayvatoğlu’na kokaini temin eden şüpheliler olduğu öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, Kürşat Ayvatoğlu’nun ikinci kez gözaltına alındıktan sonra verdiği ifadede, bu kez görüntülerdeki maddenin kokain olduğunu itiraf ettiği belirtildi. Ayvatoğlu’nun ifadesinde kendisine kokaini satan kişinin de ismini verdiği kaydedildi. Bu şüpheli ifade üzerine gözaltına alındı.

Soruşturma savcısı, ifadeler sonrası, 6 şüpheliyi tutuklama talebi ile nöbetçi sulh ceza hâkimliğine sevk etti. Ayvatoğlu’nun TCK’nın 188. maddesinin 3. Fıkrasında yer alan uyuşturucu ticareti ile suçlandığı, görüntüleri çeken kişinin ise uyuşturucu kullanmayı özendirmek ile suçlandığı belirtildi.

Saat 21:35 itibariyle sulh ceza hâkimliğinde 5. şüphelinin sorgusu tamamlandı.

Ayvatoğlu’nun ifadesi ise saat 21:51’de başladı. Ayvatoğlu, sulh ceza hakimi tarafından sorgulandı. İfade, 22:05’te sona erdi, 14 dakika sürdü.

Ankara 1. Sulh Ceza Hâkimliği, Kürşat Ayvatoğlu’nun ev hapsi şartıyla adli kontrol altına alınmasına  karar verdi.

Diğer şüpheliler serbest bırakıldı.


Gündem