Levent Gültekin'den Akşener'e yanıt: Bu oyunu görememek en hafif tabirle siyasi körlüktür

Levent Gültekin'den Akşener'e yanıt: Bu oyunu görememek en hafif tabirle siyasi körlüktür
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kendisine "Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu cumhurbaşkanı olsun diye mi parti kurdum, onlara geçit vermem" dediğini iddia eden yorumcu Levent Gültekin'i yalanlayarak, "Bu abuk subuk şeyleri mahkemeye vereceğim" demişti. Gültekin sosyal medya hesabından konuya ilişkin paylaşımlarda bulundu.

Yorumcu ve yazar Levent Gültekin, "Bunlar YouTube'da kanal kurup abuk subuk şeyler söylüyor. Ben Gültekin'in üç videosunu mahkemeye verdim, bunu da vereceğim" diyen Akşener'e cevap verdi. Gültekin, "Bu mesele kişisel bir mesele değil, seçim sürecindeki rolünü açığa çıkarma meselesidir" diye konuştu.

T24'ün derlediği bilgilere göre; İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında, "Belediyenin parası ile anket yaptırıyorlar, kendilerini önde gösteriyorlar. Ben bunlar cumhurbaşkanı olsun diye mi parti kurdum? Ben onlara geçit vermem" dediğini iddia eden yorumcu Levent Gültekin’i yalanlayarak, "Mahkemeye vereceğim, öyle bir sözüm yok" demişti.

X hesabından açıklama yapan Gültekin, şunları yazdı:

"1,5 yıldır, sonucunu seçimde gördüğümüz siyasetteki oyunu ve aktörlerini ifşa etmeye çalışıyorum. Bu çabama ve konuşmalarımdaki bütünlüğe bakmadan paylaştığım bilgileri kişisel dedikodu olarak değerlendirmek ya oyunun görülmesini engellemek ya da olaylara yüzeysel bakmaktır. Bunca yaşanana rağmen bu oyunu görememek ise en hafif tabirle siyasi körlüktür.

resim-2023-09-22-233132939.png

Meral Akşener kendisine yönelttiğim sorulardan ve bazı iddialarımdan dolayı beni mahkemeye vereceğini söylemiş, bu aşamadan sonra konuyu bütün ayrıntılarıyla artık mahkemede konuşuruz, sonucunu hep birlikte göreceğiz. Bu mesele kişisel bir mesele değil, seçim sürecindeki rolünü açığa çıkarma meselesidir." (Kısa Dalga)