Levent Tüzel: Mücella Yapıcı'nın kalp ekosu kelepçeli halde çekilmeye çalışıldı

Levent Tüzel: Mücella Yapıcı'nın kalp ekosu kelepçeli halde çekilmeye çalışıldı

Emek Partisi kurucularından eski milletvekili Levent Tüzel, Bakırköy Kadın Cezaevi'nde Gezi tutukluları Mücella Yapıcı, Mine Özerden ve Çiğdem Mater ile görüştü.

Emek Partisi Kurucu Başkanı Levent Tüzel, Bakırköy Kadın Cezaevi'nde Gezi tutukluları Mücella Yapıcı, Mine Özerden, Çiğdem Mater ile görüştü. Tüzel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Mücella Yapıcı'nın kalp ekosunun kelepçeli halde çekilmeye çalışıldığını söyledi. Tüzel, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Bakırköy Kadın Cezaevi'nde Mücella Yapıcı, Mine Özerden, Çiğdem Mater ile görüştük. Herkese selamları iyi dilekleri var. Halen koğuş verilmemesi, kelepçe ile muayene gibi insanlık dışı uygulamalar ciddi sorunları. Sol ve demokratik güçlerin birleşik hareketi ortak dilekleri.

Mücella Yapıcı'nın kelepçeli halde, kalp ekosunu çekmeye çalışan Sadi Konuk Hastanesindeki doktor ve Okmeydanı Hastanesindeki diş hekimi meslek etiği ve insanlık değerlerine aykırı davranışları nedeniyle şikayeti hak etmektedir. Meslek örgütlerini cezaevini denetlemeye davet ediyorum."

ekran-resmi-2022-06-23-06-02-47.png