Mahallede AKP’li Özlem Zengin tartışması: Bacım bıktık senden

Mahallede AKP’li Özlem Zengin tartışması: Bacım bıktık senden
İstanbul 2 No’lu Baro yöneticisi Emre, AKP’li Özlem Zengin’e “Bacım bıktık sizden, Müslümanları temsil etmiyorsunuz” diye tepki gösterdi.
AKP iktidarına yakın İstanbul 2 No’lu Baro’nun Bakırköy Adli Yardım Sorumlusu Avukat Fatih İstiklal Emre, Ayasofya Baş İmamı Mehmet Boynukalın’la tartışmaya giren AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin’e “Bacım bıktık sizden, Siz kimseyi, hiç bir Müslümanı, temsil etmiyorsunuz” sözleriyle tepki gösterdi.

Mehmet Boynukalın, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda, “Cinayet cinayettir” demiş ve ‘kadın cinayeti’ kavramını eleştirip bu kavramla, ‘kadının erkeğe düşman edilmeye çalışıldığını’ savunmuştu. Tepki çeken açıklamalarını şeriat hukukunu dayanak göstererek savunan Boynukalın’a AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, "Kadın-erkek meselesine dair dini de referans yaparak, katı, sert açıklamalar yapmayı problemli görüyorum ve bize fayda vermiyor. Tam tersine incitiyor, kadınları da incitiyor, bu alanda çalışanların yükünü arttırıyor. Ve daha önemli bu açıklamalar siyasetin yükünü arttırıyor. Siyaset çok ağır bir iş. O yüzden bence herkes kendi işini yapmalı diye düşünüyorum" diye yanıt vermişti.

Cumhuriyet’in haberine göre, AKP ve MHP işbirliğiyle geçtiğimiz yıl yasal altyapısı hazırlanılarak kurulan İstanbul 2 No’lu Barosu'nun Bakırköy Adli Yardım Sorumlusu Avukat Fatih İstiklal Emre, Baş İmam Boynukalın'ın sözlerini Twitter hesabından bir kez daha paylaşarak Özlem Zengin'e şöyle seslendi:

"Bacım senden ve senin gibilerden bıktık artık. Siz kimseyi, hiç bir Müslümanı, temsil etmiyorsunuz. Hadi Mehmet Boynukalın hocamızı bırakın başka yerde nifak çıkarın" ifadelerini kullandı.

 

Gündem