Mansur Yavaş: Cezanın tamamı Ankaragücü camiasına kesilemez

Mansur Yavaş: Cezanın tamamı Ankaragücü camiasına kesilemez
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, hakeme yumruklu saldırı ile gündeme gülen Ankaragücü Spor'un küme düşürüleceği iddialarına tepki gösterdi.

Söz konusu iddialarla ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Mansur Yavaş, "Kişilerin yaptığı hataların 113 yıllık MKE Ankaragücü camiasına mâl edilmemesi gerekiyor." dedi.

"Kişilerin hataları 113 yıllık Ankaragücü camiasına mâl edilmemeli"

Ankaragücü Spor Kulübünün yalnız olmadığını dile getiren Mansur Yavaş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"11 Aralık Pazartesi günü oynanan MKE Ankaragücü - Çaykur Rizespor maçının ardından yaşanan, hiç kimsenin tasvip etmediği, sporun barış ve kardeşlik hukuku ile sportmenliğe aykırı olay hepimizi derinden üzdü. Olayın ardından devletimizin tüm birimleri harekete geçmiş ve sorumlular hakkında gerekli yasal süreç başlatılmıştır. Tüm bunlara rağmen, bazı çevrelerce 'MKE Ankaragücü küme düşürülecek' söylemlerinin üretilmeye başladığını ve Ankara’nın asırlık markasının kurumsal yapısına zarar verecek bir kampanya oluşturulmak istendiğini gözlemliyoruz. Cezanın toplum nezdinde camianın tamamına uygulanması gibi bir anlayışı kabul etmeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz. Ankaragücü, Türk’ün kutlu zaferi olan Kurtuluş Savaşı’nın, İmalat-ı Harbiye’nin; bu uğurda çalışan, üreten, can veren vatan sevdalılarının kulübüdür. Asla yalnız değildir, Ata’mızdan bize emanettir. Tüm bu nedenlerle, kişilerin yaptığı hataların 113 yıllık MKE Ankaragücü camiasına mâl edilmemesi gerektiğini bir kez daha belirtiyor, bu konuda tüm kamuoyunun hassasiyetle davranacağına yürekten inanıyorum. Saygılarımla…" (Kısa Dalga)

mansur-yavas.jpg

Spor