Meclis'te kavga: Yoğun bakıma alınan İYİ Parti'li Örs için 'hayati tehlikesi var' iddiası

Meclis'te kavga: Yoğun bakıma alınan İYİ Parti'li Örs için 'hayati tehlikesi var' iddiası

Meclis'te AKP ve İYİ Parti'li milletvekilleri arasında kavga çıktı. İYİ Partili Hüseyin Örs hastaneye kaldırarak yoğum bakım servisine alındı

TBMM, bütçe görüşmeleri yine gergin anlar ve arbede yaşandı. AKP'li ve İYİ Partili vekiller arasında kavga çıktı. Hastaneye kaldırılan İYİ Partili Hüseyin Örs yoğun bakım servisine alındı.Örs'ün kalbi elektroşokla çalıştırıldı. İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Ömez'in, Örs'ün hayati tehlikesi bulunduğunu söylediği iddia edildi.

İYİ Parti Milletvekili Ümit Beyaz'ın kürsüde konuşma yaptığı sırada AKP ile İYİ Parti milletvekilleri arasında sözlü tartışma yaşanınca, Meclis Başkanvekili Haydar Akar oturuma 10 dakika ara verdi. Bunun üzerine gerilim büyüdü. İYİ Parti ve AKP milletvekilleri arasında yumruklaşma yaşandı.

Bu sırada kalp spazmı geçirdiği kaydedilen Örs 'e ilk müdahaleyi muhalefet kulisinde İYİ Parti Milletvekili Aylin Cesur yaptı. Hastaneye kaldırılan Örs'ün yoğun bakım servisine alındığı öğrenildi.

Kavganın AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık ile İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs arasında yumruklaşmaya dönüşmesi sonrasında Örs başına aldığı yumruk darbelerinden yaralandı. AKP'li vekilin parmağındaki yüzüğün, Örs'ün kafasında şişlik ve kızarıklığa yol açtığı öğrenildi.

Kalbinde pil olduğu öğrenilen Hüseyin Örs'ün bu pil değişimi nedeniyle de bir gün yoğun bakımda tutulacağı belirtiliyor.

'Hayati tehlikesi var' iddiası

Bu arada Halk TV, İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Çömez'in, Örs'ün hayati tehlikesinin bulunduğunu aktardığını duyurdu.

'Kalbi elektroşokla çalıştırıldı'

Örs'ün kaldırıldığı hastane önüne giden İYİ Partili milletvekilleri açıklama yaptı. İYİ Parti Milletvekili Aylin Cesur, "Saldırı sonrası vekilimizin durumunun iyi olmadığını gözlemledik. Vekilimizin kalbi elektro şok ile çalıştırıldı" dedi.

Meclis'te dün de gergin anlar yaşanmıştı. Bütçe Kanunu görüşmeleri sırasında AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasını hedef almış, bu sırada da iki taraf arasında gerginlik yaşanmıştı.