Mehmet Şimşek ABD'ye gitti: IMF-Dünya Bankası Bahar Toplantılarına katılacak

Mehmet Şimşek ABD'ye gitti: IMF-Dünya Bankası Bahar Toplantılarına katılacak
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bir dizi toplantıya katılmak için ABD'ye gitti. Şimşek, IMF-Dünya Bankası Bahar Toplantıları ile G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı'na katılacak.

Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası tarafından her sene gerçekleşen ve küresel ekonomideki sorunlar ile fırsatların değerlendirildiği Bahar Toplantıları başladı. Enflasyon ve jeopolitik gerilimlere ilişkin endişelerin arttığı bir dönemde düzenlenen toplantılar, ABD'nin başkenti Washington'da 20 Nisan'a kadar devam edecek. Türkiye'yi temsilen toplantılara Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek katılacak. Şimşek toplantılar için ABD'ye gitti.

Şimşek'in yarın Uluslararası Finans Enstitüsü tarafından düzenlenecek Küresel Görünüm Forumu'nda yer alması planlanıyor. Perşembe günü de "Türkiye: Değişken Küresel Ekonomide İleriye Doğru Gitmek" başlıklı etkinlikte konuşması öngörülen Şimşek, programları kapsamında G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı'na da katılacak.

Bakan Şimşek, kredi derecelendirme kuruluşlarının temsilcileri, ülkelerin maliye bakanları, merkez bankası yetkilileri, özel sektör ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile akademisyenlerin katılacağı toplantılar kapsamında çok sayıda yabancı yatırımcıyla da bir araya gelecek. (Kısa Dalga)

Gündem