Melih Bulu’nun Boğaziçi’ndeki yalnızlığı: Hiçbir akademisyen yardımcılığını kabul etmiyor

Melih Bulu’nun Boğaziçi’ndeki yalnızlığı: Hiçbir akademisyen yardımcılığını kabul etmiyor
Boğaziçi Üniversitesi’ndeki hiçbir akademisyenin 23 gün önce rektör olarak atanan Melih Bulu’nun yardımcısı olmayı kabul etmediği ortaya çıktı.

Boğaziçi Üniversitesi öğrenci ve öğretim üyelerinin, Melih Bulu'nun rektör olarak atanmasına karşı eylemleri sürüyor. Sırtını rektörlüğe dönen akademisyenler, Boğaziçi Üniversitesi hocaları, öğrencileri ve mezunları bu atamayı reddettiklerini yineledi. 

Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Can Candan, Twitter hesabından açıklamayı paylaştı. Açıklamada konuya ilişkin şu ifadeler yer aldı:

"1 Ocak’tan beri ilkelerimizin arkasında durduğumuzu gerek kamuoyu nezdinde, gerekse kurum içi kanalları işleterek beyan etmekteyiz. Hocaları, öğrencileri, mezunları ve emekçileri ile birlikte tüm Boğaziçi Üniversitesi bileşenleri, bu atamayı reddetmektedir. Bugüne, yani 22 Ocak’a kadar üniversitemizde rektör yardımcılığı görevini kimsenin kabul etmemiş olması bu kolektif iradenin başarısıdır. Yöneticilerin liyakat kıstaslarına uygun olarak demokratik yöntemlerle belirlenmesi, hem bilimsel üretim, hem de eğitim kalitesi açısından elzemdir. Bundan vazgeçmeyeceğimizin altını çiziyoruz."

Gündem