Meral Akşener'den 'Ümit Özdağ ve protokol’ açıklaması: O metinde bizleri rahatsız edecek bir şey yok

Meral Akşener'den 'Ümit Özdağ ve protokol’ açıklaması: O metinde bizleri rahatsız edecek bir şey yok

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Ümit Özdağ ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun imzaladığı protokole dair, “O metinde bizleri rahatsız edecek bir şey yok” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Zeytinburnu'nda gençlerle bir araya geldi.

Buluşma sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akşener’e, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın, cumhurbaşkanı seçiminde Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı ve iki genel başkanın imzaladığı protokol soruldu.

Akşener, "O metinde bizleri rahatsız edecek bir şey yok. İki siyasi partinin genel başkanları olarak yayınlandı. Millet İttifakı'nın mutabakat metinleriyle ters düşen bir şey yok. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Özdağ’a bakanlık verildi mi?

Akşener'e Özdağ'a verildiği konuşulan bakanlıklar da soruldu. Akşener, şöyle yanıt verdi:

"Biz henüz bakanlıklar konusunu konuşmadık. İki siyasi parti olarak biz ayrı ayrı seçime girdik. Alınan oy ve çıkarılan milletvekili sayısına göre öncelikle CHP ve İYİ Parti seçimden sonra bir araya gelecek ve görevlendirmeler yapılacak. CHP'nin görevlendirmelere aldığı bakanlıkları hangi siyasi partiye 'Siz burada görev alın' diyeceği İYİ Parti'yi ilgilendiren bir durum değildir. CHP'nin vereceği bir karardır. Saygı duyuyorum. İçişleri Bakanlığı üzerinden Sayın Özdağ'a böyle bir görevlendirme Sayın Kılıçdaroğlu tarafından yapılmışsa, CHP Genel Başkanı olarak verdiği bir karardır, saygı duyuyorum." (Kısa Dalga)