MHK Başkanı: VAR kayıtlarını dinledim, iddialar gerçek dışı

MHK Başkanı: VAR kayıtlarını dinledim, iddialar gerçek dışı
Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ahmet İbanoğlu, Fenerbahçe A.Ş. - Vavacars Fatih Karagümrük maçına ait olduğu iddia edilen VAR kayıtları hakkında, "MHK Başkanı olarak yetkim dahilinde dikkatle dinledim. Söz konusu VAR kayıtlarının deşifre edilip medyaya servis edildiğine ait iddia edilen diyalog, hayal ürünü ve gerçek dışıdır" açıklamasında bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Ahmet İbanoğlu, federasyonun internet sitesi üzerinden bir açıklama yayınladı.

Ahmet İbanoğlu, ilk yarının sonuna kadar bazı hakemleri dinlendirme kararı alındığını duyurdu.

İbanoğlu, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

"MHK olarak, hakem performanslarını her hafta dikkatle takip ettiğimizi ve bazı hakemlerimizi, ilk yarı sonuna kadar dinlendirme kararı aldığımızı, Aralık sonu yapılacak klasman değerlendirmelerinde bu analizleri dikkate alarak hareket edeceğimizi kamuoyu ile paylaşmak isterim.

Diğer taraftan, Trendyol Süper Lig'in 13. haftasında oynanan Fenerbahçe A.Ş. - Vavacars Fatih Karagümrük maçına ait VAR kayıtlarını, MHK Başkanı olarak yetkim dahilinde dikkatle dinledim. Söz konusu VAR kayıtlarının deşifre edilip medyaya servis edildiğine ait iddia edilen diyalog, hayal ürünü ve gerçek dışıdır. İtibar edilmemesini rica ederim." (Kısa Dalga)

Spor