MHP'den BİM'e çok sert yanıt: Ahlaksız ve edepsiz hortumcu

MHP'den BİM'e çok sert yanıt: Ahlaksız ve edepsiz hortumcu
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Twitter'dan yaptığı paylaşımlarda "Vatandaşın kanını emen asalaklar" diyerek BİM CEO'su Aykaç'ı hedef aldı.

Hükümet bir süredir zincir marketlerle ilgili sert söylemlerde bulunurken denetimler de sıkılaştırılıyor. Son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, zincir ve diğer marketlerle ilgili 'Fiyat İstikrar Komitesi'ni kurulduğunu söyledi. MHP lideri Bahçeli ise bu marketlerin FETÖ bağlantılarının araştırılmasını istemişti. İktidar medyasının zamlardan market zincirlerini, özellikle BİM'i sorumlu tutması ve ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklamalarıyla başlayan polemik büyüyor.

BİM CEO'su ne dedi?

Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) Başkanı ve BİM Marketleri İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç, şu yanıtı vermişti: “Bu algı operasyonunuzun vatandaşta karşılığı yoktur. Brüt kar marjımız 17.5. Yani 100'e aldığımız bir malı 117.5'e satıyoruz. Yahu nerede burada bire alıp üçe, üç kata satılan fiyat? Nerede öyle bir ürün? Aykaç, yaptığı açıklamada iktidar medyasının yanı sıra Bahçeli'nin sözlerine "FETÖ terör örgütüyle bizi tehdit eden parti liderlerine söyleyeceklerimiz var" diyerek cevap vermişti.

Aykaç'ın açıklamasına, MHP'den hakarete varan bir karşılık geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Twitter'dan yaptığı paylaşımlarda isim verip "Vatandaşın kanını emen asalaklar" diyerek Aykaç'ı hedef aldı:

"1- BİM İcra Kurulu Üyesi sıfatını taşıyan Galip Aykaç nam ahlaksız ve edepsiz hortumcu, piyasa spekülasyonuyla ceplerini dolduran bazı süpermarketlerin kirli oyunlarının Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli tarafından ifşa edilmesinden ötürü salyalarını akıtmış.

2- Yıllardır halkın sırtına kene gibi yapıştıkları vatandaşın kanını emen asalaklar, bundan böyle MHP’yi karşılarında bulacaklar.

3- Uzunca bir süredir petrol fiyatları düşüşte iken, enflasyonun ateşi düşme eğilimindeyken, döviz kuru yatay seyir izlerken; halkın ihtiyaç duyduğu temel gıda ürünlerine her hafta insafsızca zam yapan haramzadelerin, artık amansız hasmıyız.

4- Fiyatlarla keyfî olarak oynayıp hayat pahalılığını körükleyen, akıllarınca halkı infiale ve kaosa sevk ederek iktidarı düşürme planları yapan, bitip tükenmek bilmeyen kazanma hırslarıyla FİYAT TERÖRÜ yaratan FETÖ yanlısı siyaset ve piyasa simsarlarına aman vermeyeceğiz.

5- Piyasadaki olağan dışı fiyat artışlarının müsebbip ve müşevviki bazı süpermarketlerin ortak hareket ederek halkın ekmeğine uzattıkları haris ve tecavüzcü elleri kıracağız. Halkın hakkını, haram kâr istiflenmiş kursaklarından çıkaracağız.

6 (son)- Kirli ellerini cebimizden çekmeyen, Kırk Haramiler misali her köşe başını tutan, FETÖ’vari çıkar ortaklığı oluşturarak bize tuzak kurmaya yeltenen bazı süpermarketlerin spekülatör sahipleriyle yöneticilerine karşı aziz milletimizi uyanık olmaya davet ediyoruz."

Ekonomi