“MHP’nin başına geçmek şereftir” diyen Perinçek’e MHP’den yanıt: Birlikte çay bile içmeyiz

“MHP’nin başına geçmek şereftir” diyen Perinçek’e MHP’den yanıt: Birlikte çay bile içmeyiz
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in bir televizyon programındaki , “MHP’nin başına geçmek şereftir"sözlerine MHP’den yanıt geldi: “12 Eylül’den evvel ülkücü yöneticilerin hepsini Aydınlık Gazetesi’nde hedef göstermiştir. Birlikte çay içmemiz bile mümkün değildir.”

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, iki gün önce  Haber Global yayınında, Meclis’teki HDP fezlekeleriyle ilgili CHP’li hukukçu Gamze Pamuk Ateşli ile tartıştı.

Perinçek, Pamuk’un “Olur da Bahçeli siyaseti bırakırsa MHP’nin başına da geçersiniz, çok uygun bir pozisyonunuz var” sözleri üzerine, “MHP’nin başına geçmek şereftir. MHP bugün vatansever bir parti. MHP vatansever bir konumda. Türkiye’nin bütünlüğü için çalışıyor, teröre karşı mücadele veriyor, Amerika’ya karşı duruyor, onun için MHP’nin başında olmak bir suç değil” dedi.

Hürriyet’te yer alan habere göre, MHP kaynakları, Perinçek’in “MHP’nin başına geçmekten şeref duyarım” sözlerine şu yanıtı verdi:

“MHP’nin Doğu Perinçek’e bakışı bellidir. MHP’nin Perinçek ile aynı yerde anılması hoş bir şey değil, şiddetle karşıyız biz bu duruma. Herhangi bir ilişkimiz, beraber hareket etmemiz, çay içmemiz bile mümkün değildir. 12 Eylül’den evvel ülkücü yöneticilerin hepsini Aydınlık Gazetesi’nde hedef göstermiştir. Gazetelere tam boy ilan verip adını, okulunu, adresini yayınlamıştır. MHP’ye üye olması bile mümkün değildir, bu şekilde kabul edilemez.”

Gündem