Ünlü Fransız filozof Michel Foucault'ya pedofili suçlaması

Ünlü Fransız filozof Michel Foucault'ya pedofili suçlaması
Fransız filozof Michel Foucault'nun arkadaşlarından Guy Sorman, Foucault’nun Arap çocuklara cinsel istismarda bulunduğunu iddia etti.

 Fransız filozof Michel Foucault'nun arkadaşlarından Guy Sorman, Foucault'yu “pedofili cinsel istismarcı” olmakla suçladı. The Times gazetesine konuşan Sorman, Foucault'nun 1960'ların sonunda Tunus'ta yaşadığı köyde Arap çocuklara cinsel istismarda bulunduğunu söyledi. gazeteduvar.com'un aktardığına göre, 1969'da Tunus'ta yaşayan Foucault'yu ziyaret ettiğinde durumu öğrendiğini belirten Sorman, " 8-10 yaşlarındaydılar. Foucault onlara para atıyordu ve 'haydi 10'da her zamanki yerde buluşalım diyordu. Orada mezar taşlarında genç çocuklarla cinsel ilişkiye girerdi. Rıza sorusu gündemde bile değildi” dedi.

Şahit olduğu 'ahlaki açıdan son derece çirkin' davranışı polise bildirmediğinden 'pişmanlık duyduğunu' söyleyen Sorman basının Foucault'nun davranışının farkında olduğunu ancak Fransa'da 'filozof kralı' gibi bir 'tanrı' statüsüne sahip olduğu için bu haberleri yayınlama konusunda isteksiz davrandığını da sözlerine ekledi. 

Dünya