Milli Takımın iki yıldızı kadrodan çıkarıldı

Milli Takımın iki yıldızı kadrodan çıkarıldı
Almanya ile oynayacağı hazırlık maçı için kampa giren Türkiye A Milli Takım'da Cengiz Ünder ve Hakan Çalhanoğlu kadrodan çıkarıldı.

A Milli Futbol Takımı, 18 Kasım Cumartesi günü Almanya ile oynayacağı hazırlık karşılaşması için Berlin'e hareket etti.

Kafilede Cengiz Ünder ve Hakan Çalhanoğlu yer almadı. Üst solunum yolu enfeksiyonu nedeniyle dün ve bugün yapılan antrenmanlarda yer almayan takım kaptanı Hakan Çalhanoğlu'nun yanı sıra sakatlığını atlattıktan sonra dört günlük kampta yer alan Cengiz Ünder kadrodan çıkartıldı.

TFF'den konuyla ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Almanya ile 18 Kasım'da deplasmanda oynayacağı özel maç için bugün Berlin'e yolculuk edecek A Millî Takımımızın aday kadrosunda değişiklik yapıldı.

Millî futbolcularımızdan Cengiz Ünder, yeni teknik heyetimizin antrenman metotlarını ve futbol felsefesini bizzat deneyimlemesi ve takım arkadaşlarıyla birlikte çalışması amacıyla, İstanbul'da dört günlük bir kamp dönemi geçiren A Millî Takımımızın Almanya ve Galler maçları aday kadrosuna davet edilmiş, daha önceden yapılan planlama kapsamında da kafilenin Berlin'e hareketinden önce kamp kadrosundan ayrılmıştır.

Takım kaptanımız Hakan Çalhanoğlu ise, A Millî Takımımızın dün ve bugün yapmış olduğu antrenmanlarda, geçirdiği üst solunum yolu enfeksiyonu nedeniyle yer alamamıştır. Tıbbi durumunun yanı sıra, bebek bekleyen eşinin doğumunun çok yaklaştığı bilgisi de değerlendirilen millî oyuncumuz, teknik heyetimizin kararıyla A Millî Takımımızın aday kadrosundan çıkarılmıştır" (DHA)