Mısra Öz'den "Beşiktaş" ve "teleferik" açıklaması yapan Erdoğan'a Çorlu tren katliamı hatırlatması

Mısra Öz'den "Beşiktaş" ve "teleferik" açıklaması yapan Erdoğan'a Çorlu tren katliamı hatırlatması
Çorlu tren katliamında oğlu Oğuz Arda Sel'i kaybeden Mısra Öz, Kabine Toplantısı sonrası Antalya'daki teleferik kazası ve Gayrettepe'deki yangın üzerinden muhalefeti suçlayan Erdoğan'a seslendi.

Çorlu tren katliamında oğlu Oğuz Arda Sel'i kaybeden Mısra Öz, 1 kişinin hayatını kaybettiği Antalya teleferik kazası ve 29 kişinin hayatını kaybettiği Gayrettepe'deki yangına ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a cevap verdi.

Mısra Öz, Erdoğan'a hitaben "Sayın Cumhurbaşkanı! Size Çorlu tren katliamını ve verdiğiniz sözleri hatırlatırım. Verdiğiniz sözlere karşılık kendi elleriniz ile korudunuz ve ödüllendirdiniz sorumluları! Adalet herkese eşit olmalı. Çünkü bir gün sizin bile ihtiyacınız olabilir" dedi.

Erdoğan, bugün düzenlenen Kabine Toplantısı'nın ardından şu ifadeleri kullanmıştı:

"Bayramın üçüncü günü Antalya’da meydana gelen teleferik faciasıyla hepimizin yürekleri dağlandı. Bir vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 17 vatandaşımızın yaralandığı bu elim kazada 174 insanımız da kabinlerde saatlerce mahsur kaldı. 23 saat süren bir tahliye operasyonuyla 174 vatandaşımızın tamamını burunları kanamadan kurtardık.

Yaşanan olayla ilgili ihmali, kusuru ve sorumluluğu olanlara dair yargımız süratle harekete geçmiş, 5 kişi tutuklanmıştır. Ana muhalefet partisi yöneticilerinin ve medya organlarının, daha olayın ilk anından itibaren hadiseyi sulandırma, devletin diğer kurumlarını töhmet altında bırakarak asıl sorumluları koruma çabaları gözlerden kaçmamıştır.

Maalesef aynı vicdansızlığın bayramdan hemen önce Beşiktaş’ta yaşanan yangın faciasıyla ilgili de sergilendiğini gördük. İhmaller ve skandallar zincirinin bir sonucu olarak rızkının peşindeki 29 emekçi kardeşimiz İstanbul’un göbeğinde hayatını kaybetti. Ancak ne sendikalardan ne basın-yayın kuruluşlarından ne de muhalefet cephesinden kayda değer hiçbir tepki gelmedi.

Güya hak, hukuk ve adalet adına Van’a koşanlar Beşiktaş’ta göz göre göre can veren işçiler için tek bir adım dahi atmadı. Bunun adı sadece vicdansızlık değil aynı zamanda ikiyüzlülüktür.

Hem Antalya’daki hem de Beşiktaş’taki cinayetlerin faillerinin yargıya hesap vermesi için üzerimize düşeni yapacağımızın bilinmesini istiyorum. Birilerinin ihmali veya sorumsuzluğu dolayısıyla benzer acıların tekrar yaşanmaması için Çalışma, Turizm ve İçişleri Bakanlıklarımız vasıtasıyla tedbirlerimizi ve denetimlerimizi daha da yoğunlaştıracağız." (Kısa Dalga)

Gündem