MSB: Pençe-Kılıç Hava Harekatı'nda 7 bölgede 89 hedef vuruldu

MSB: Pençe-Kılıç Hava Harekatı'nda 7 bölgede 89 hedef vuruldu
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), 'Pençe-Kılıç Hava Harekatı' kapsamında 7 bölgede 89 hedefin vurulduğunu bildirdi.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), gece saatlerinde Irak ve Suriye'nin kuzeyinde 'PKK ve PYD tarafından üs olarak kullanılan bölgeler'e 'Pençe-Kılıç Hava Harekatı' düzenlendiğini duyurmuştu. HDP harekatın sona erdirilmesini talep etmişti. İYİ Parti ise destek çıkmıştı.

MSB, öğle saatlerinde yayınladığı yeni açıklamasında, harekatın 'terörü kaynağında yok etme stratejisi kapsamında, Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinden halka ve güvenlik güçlerine yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğini sağlamak amacıyla' yapıldığı ifade edildi.

Açıklamada şu bilgiye yer verildi: "Teröristler tarafından ülkemize saldırılarda üs olarak kullanılan Irak kuzeyindeki Kandil, Asos, Hakurk ile Suriye kuzeyindeki Arap Pınarı, Tel Rıfat, Cizire ve Derik bölgelerine PENÇE-KILIÇ Hava Harekâtı başarıyla icra edilmiştir.

İcra edilen PENÇE-KILIÇ hava harekâtı ile; ülkemizi, milletimizi ve hudut güvenliğimizi tehdit eden teröristlere ait barınak, sığınak, mağara, tünel, mühimmat depoları ve sözde karargâh ve eğitim kamplarından oluşan ilk aşamada 81, bu sabah 8 olmak üzere toplam 89 hedef imha edilmiş, çok sayıda terörist etkisiz hâle getirilmiştir.

'SÖZDE YÖNETİCİLER DE VAR'

Hava harekâtı ile etkisiz hâle getirilen teröristlerin arasında terör örgütünün sözde yöneticileri de bulunmaktadır. Büyük oranda yerli ve millî mühimmat kullanılan harekât sonrası tüm uçaklarımız emniyetle üslerine dönmüştür. Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından ülkemizin ve milletimizin güvenliği için terörle mücadeleye en son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edilecektir." (Kısa Dalga)

Gündem