Birlikte yemek yediği kadına şiddet uygulayan Engin Ceylan tutuklandı

Birlikte yemek yediği kadına şiddet uygulayan Engin Ceylan tutuklandı
Marmaris’te B.Ö. isimli kadına, birlikte yemek yedikleri sırada şiddet uygulayan Engin Ceylan tutuklandı.
Marmaris’te B.Ö. isimli kadına, birlikte yemek yedikleri sırada şiddet uygulayan Engin Ceylan tutuklandı.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde spor eğitmeni olarak çalışan Engin Ceylan’ın (33) B.Ö.’ye (20) uyguladığı şiddet görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından tepkilere neden olmuş, #EnginCeylanTutuklansın etiketiyle çok sayıda paylaşım yapılmıştı. Genç kadın şikayetçi oldu, Ceylan Çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Yaşanan olayın kamera görüntülerinin yayınlanmasının ardından fail Ceylan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Vurma sebebim yemek yerken üstüme tuzluk ve bardağı fırlatıp küfür etmesiydi. Haklı olduğum için şikayet etmedi. 1 sene benle yaşamaya devam ettikten sonra ayrılmak istediğim zaman videoyu kırpıp beni ifşa ve linç etmeye çalıştı. Herkes neyin ne olduğunu görsün” ifadelerini kullandı.

GENÇ KADIN 2 KEZ ŞİKAYET ETTİ

Şiddet olayından sonra, geçtiğimiz 4 Aralık’ta savcılığa giden B.Ö.’nün şikayetini geri çektiği, ancak 26 Mart’ta ikinci kez darp yaşadığı ileri sürüldü. Olayın ardından B.Ö.’nün Ceylan hakkında 3 ay uzaklaştırma kararı çıkarttığı, Ceylan’ın bu kararı ihlalden 3 gün hapis cezasına çarptırıldığı öğrenildi. Ceylan konu ile ilgili, B.Ö.’nün iddialarının gerçek olmadığını ve avukatı aracılığıyla haklarını yasal yollardan arayacağını ifade etti.

TUTUKLU YARGILANACAK

Genç kadın hukuk mücadelesi başlattı. Daha önceki süreçlerde birbirlerinden şikayetçi olan çift hakkında bir dosya daha bulunuyordu. Uzaklaştırma kararı olan spor eğitmeni Ceylan çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderildi. (ANKA)


Gündem