Muharrem İnce: Ben dolar 4 lirayken aday oldum, Erdoğan’ı salladım

Muharrem İnce: Ben dolar 4 lirayken aday oldum, Erdoğan’ı salladım

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, "Ben seçilirsem Memleket Partisinden istifa edeceğim. Partili cumhurbaşkanı olmaz, doğru değil" dedi.

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki kafede basın toplantısı düzenledi.

“Ben dolar 4 lirayken aday oldum, Erdoğan’ı salladım"

Sözcü'de yer alan habere göre İnce, “Ben dolar 4 lirayken aday oldum, Erdoğan’ı salladım. O zamanlar kendine güvenmeyenler, dolar 19 lira olunca şu an kendine güvenmeye başladı. Ben 4 lirayken dolar, Erdoğan’ı titrettim. Şu an bu olanaklar bende olsa yüzde 65 ile alırım seçimi” dedi.

"Seçilirsem Memleket Partisinden istifa edeceğim"

Altılı Masa’nın kararlarının yanlış olduğunu savunan İnce, “Partili cumhurbaşkanıdır Erdoğan. Partili cumhurbaşkanı olmamalıdır. Cumhurbaşkanı partili olmamalıdır. Ben seçilirsem Memleket Partisinden istifa edeceğim. Partili cumhurbaşkanı olmaz, doğru değil. Parti başkanının emrinde bir cumhurbaşkanı da olmaz. Böyle bir şey olabilir mi? Sizi aday yaptılar; yüzde 50 artı 1 aldınız, seçildiniz. Gültekin Uysal imza at, Kemal Kılıçdaroğlu imza at, Meral Akşener imza at; cumhurbaşkanı görev yapsın. Böyle cumhurbaşkanı olur mu, sekreter mi bu? Partili cumhurbaşkanı olmaz. Parti başkanının emrinde bir cumhurbaşkanı da olmaz” dedi. (Kısa Dalga)