Muharrem İnce, CHP’den e-devlet üzerinden istifa etti

Muharrem İnce,  CHP’den e-devlet üzerinden istifa etti
CHP eski Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP’den istifa ettiğini açıkladı. Daha önce CHP’yle yollarını ayıran üç milletvekilinin de kendisiyle hareket edeceğini belirtti. İnce, istifa işlemini e-devlet üzerinden gerçekleştirdi.

Parti yönetimiyle ters düşerek Memleket Hareketi’ni başlatan CHP eski Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP’den istifa ettiğini açıkladı. İnce, bir süre önce CHP’den ayrılan İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ile Yalova Milletvekili Özcan Özel'in Memleket Hareketi'ne katıldıklarını duyurdu.

“Biraz sonra e-devlet'ten CHP'den istifa edeceğim. Bunun gerekçesini de hafta içi yazılı olarak göndereceğim” diyen İnce, bugün düzenlediği basın toplantısında şöyle konuştu:

“42 yıl içinde her kademede görev yaptım. Hala Atatürkçüyüm, kurucu değerlere sımsıkı bağlıyım. Partiyi yönetenler partinin evlatlarına iftira atarken, ömrüm CHP zihniyetiyle mücadele etmekle geçti diyenlerle kol kola girmişler. Ortada ilke, değer, duruş, liyakat yoktur. Atatürk'ün emaneti kalmamıştır, ortada sadece bir tabela vardır. ABD'den demokrasi dilenenlerle yolumu ayırıyorum. Atatürk'e kefere diyenleri yönetici yapanlarla yolumu ayırıyorum. Mustafa Kemal deyip Mustafa Kemal Atatürk diyemeyenlerle yolumu ayırıyorum. Ben askeri değilim yoldaşıyım diyenlerle yolumu ayırıyorum. Grup başkanvekilliği seçimini bile kaldırıp atamaya getiren bu yönetimle yolumu ayırıyorum. CHP aday yapmayınca başka partiden aday olup bugün CHP'yi yönetenlerle yolumu ayırıyorum. FETÖ'cüleri Sorosçuları koruyanlarla yolumu ayırıyorum.”

Gündem