'Murat Kurum çok büyük farkla kazanacak' diyen Hakan Ural: Geçici ömürden zevk almaya çalışalım

'Murat Kurum çok büyük farkla kazanacak' diyen Hakan Ural: Geçici ömürden zevk almaya çalışalım
İstanbul'da AKP'nin adayı Murat Kurum büyük bir farfla kaybetti. Seçim öncesi Kurum'u destekleyen ve Ekrem İmamoğlu'na tarihi fark atacağını savunan Hakan Ural açıklama yaptı.

İstanbul Ekrem İmamoğlu'nun lehine sonuçlanınca Sabah programı sunucusu Hakan Ural'ın Murat Kurum hakkındaki sözleri sosyal medyada gündem oldu.

Hakan Ural, kendisini şöyle savundu: "Ayrışmadan, kin, nefret, öfkelenmeden saygı ile sarılıp geçici ömürden zevk almaya çalışalım"

Ural'ın açıklaması şöyle:

“Gerekçelerimi ortaya koyarak sayın Kurum’u destekledim. Birçok değişkenden dolayı İstanbul’u sayın İmamoğlu kazandı. Tebrikler, hayırlı olsun. Öngörümün gerçekleşmemesi bir suç, bir ayıpmış gibi bana hakaret, aşağılama ile kendini tatmin eden zihniyete acıyarak gülüyorum. Sizi çağdaş aydınlar sizi.

Seçim sonuçları ülkemize, milletimize hayırlı uğurlu olsun. Genel seçimler tekrarı ardından yerel seçim derken hakikaten çok yıpranma oldu. Farklılıklarımız zenginliğimizdir. Ayrışmadan, kin, nefret, öfkelenmeden saygı ile sarılıp geçici ömürden zevk almaya çalışalım.”

Ne demişti?

Ural, Murat Kurum’la ilgili yaptığı açıklamada “Çok büyük farkla kazanacak Murat Kurum. Çok büyük ama. Bundan eminim. Ben sokaktan geldim sokaktan. Her türlü esnafımla, polisimle, askerimle, doktorumla, hemşiremle herkesle konuşuyorum. Bir egosal kibirim olmadığı için herkes konuşurum, gözlemlerim. Bizim insanımız zeki, farkındalığı var. Tarihi farkla alacak tarihi” dedi. (Kısa Dalga)

Magazin