Murat Yekin: KPSS dosyası büyüyor, 2018’den beri tüm sınavlara bakılıyor

Murat Yekin: KPSS dosyası büyüyor, 2018’den beri tüm sınavlara bakılıyor

Gazeteci Murat Yetkin, yetkinreport'ta kaleme aldığı yazısında KPSS soruşturmasının büyüyeceğini ve 2018'den beri tüm sınavların inceleneceğini yazdı.

Gazeteci Murat Yetkin, yetkinreport'ta kaleme aldığı yazıda 2022 KPSS sorularının bazılarının bir yayınevinin deneme sınavlarında önceden yayınlandığı iddiaları ile ilgili kaynaklardan aldığı bilgiyi aktardı.

Yetkin, KPSS dosyası büyüyor: 2018’den beri tüm sınavlara bakılıyor başlıklı yazıda "Sınav sorularının sızdırılmasıyla ilgili soruşturmanın iptal edilen sınavla sınırlı kalmayacağını ve Aygün’ün ÖSYM Başkanlığına atandığı 2018’den itibaren bütün KPSS sınavlarının yanı sıra mercek altına alınmakta olduğunu" ifade etti.

Yetkin, "İsminin açıklanmasını istemeyen bir kaynak, incelemelerin sadece KPSS değil, ÖSYM tarafından yapılan üniversite giriş sınavları (YKS) dahil 2018’den bütün sınavları da kapsaması üzerinde durulduğunu söyledi" dedi.

Yetkin, soruşturmanın üniversite sınavlarını da kapsaması halinde 2018’den bu yana üniversitelerin özellikle yüksek puan alan bölümlerine giren öğrencilerin durumu da mercek altına alınabileceğini söyledi.

Murat Yetkin'in yazısının tamamı

Etiketler :