Musul'da düğünde facia: Yangında 100 kişi öldü, 500 kişi yaralandı

Musul'da düğünde facia: Yangında 100 kişi öldü, 500 kişi yaralandı
Irak’ın Musul kentinde bir düğün salonunda çıkan yangında 100 kişinin hayatını kaybettiği, yaralı sayısının ise 500’e çıktığı belirtildi. Yangının havai fişekler nedeniyle çıktığı belirtiliyor.

Musul’un Hamdaniye beldesinde bir düğün salonunda yangın çıktı.

Musul Sağlık Dairesi Müdür Yardımcısı Ahmed Hamdani, yerel medyaya yaptığı açıklamada, yangında 100 kişinin öldüğünü, 500 kişinin yaralandığını söyledi.

Sputnik Türkiye’de yer alan habere göre, havai fişekler nedeniyle çıktığı belirtilen yangın esnasında düğün salonunda 800 kişinin bulunduğu aktarıldı.

Irak haber ajansı INA'nın daha önce Musul Sağlık Dairesi'nden bir kaynağa dayandırdığı haberde, yangında ilk belirlemelere göre 100 kişinin hayatını kaybettiği, 150 kişinin de yaralandığı bildirilmişti.

Yangın bölgesine çevre illerden çok sayıda itfaiye ekibi ve ambulans sevk edilirken, İçişleri Bakanı Abdulemir Şammari’nin de bölgeye gideceği duyurulmuştu.

Gelin ve damadın dans ettiği esnada çıkan yangın görüntüleri sosyal medyaya da yansımıştı. Görüntülerde insanların panik içinde sağa sola koşuşturdukları yer almıştı. (Kısa Dalga)