Müzik yayın izni gece 01.00'e uzatıldı

Müzik yayın izni gece 01.00'e uzatıldı

İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgeye göre koronavirüs salgını kapsamında saat 00.00 olan müzik yayın yasağı gece 00.00 yerine 01.00'de başlayacak.

Pandemi sürecinde saat 24:00’te sona erecek şekilde belirlenen ve tepkilere neden olan müzik yayın saati kısıtlaması konusunda yeni bir düzenleme yaptı. Bakanlık müzik yayın iznini bir saat uzattı.

Sağlık Bakanlığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığınca yapılan değerlendirmede müzik yayın saati gece 01:00’e kadar uzatıldığı açıklandı.

İçişleri Bakanlığınca genelgesi şöyle:

"İlgili kanun/ mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla ülke genelinde müzik yayını yapılabilme süresi saat 01:00’e kadar uzatıldı.

Kolluk birimlerince yapılacak olan denetimlerde işletmenin canlı müzik izni olup olmadığı, belirlenen saat aralığı dışında müzik yayını yapılıp yapılmadığı gibi hususlara özellikle bakılacak.

Kolluk birimlerinim denetimlerinde halkın huzur ve sükûnunu bozacak ve çevreyi rahatsız edecek şekilde ilgili mevzuatta belirlenmiş çevresel gürültü seviye değerlerinin üzerinde müzik yayını yapan işletmeler ve/veya kişiler hakkında yetkili idarelere gerekli bildirimde bulunulacak." (DHA)