Nebati ile Kavcıoğlu bir birine girdi iddiası: Ajan, gelmiş geçmiş en büyük bela…

Nebati ile Kavcıoğlu bir birine girdi iddiası: Ajan, gelmiş geçmiş en büyük bela…
Sözcü yazarı İsmail Saymaz, “Nebati'nin Kavcıoğlu için ‘Bu ülkeye gelmiş geçmiş en büyük belalardan birisi. Farklı yerlerden aldığı talimatlarla iş yürütüyor’ dediği konuşuluyor” iddiasında bulundu.

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, eski Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile eski Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu arasında Kur Korumalı Mevduat (KKM) nedeniyle kavga yaşandığını iddia etti. Saymaz, “Bakanlık koridorlarında ağır suçlamaların havada uçuştuğunu öğrendim” diye yazdı.

Saymaz’ın yazısından ilgili bölüm şöyle:

“KKM'nin, eski Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile eski Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu arasında kavgaya yol açtığını yazmıştım. Nebati, KKM'den kaynaklı borçtan Kavcıoğlu’nu sorumlu tutuyor. Kavcıoğlu'nun kendisine rağmen kararlar alıp KKM'yi teşvik ettiğini düşünüyor.

Meğer bu kavga duyduğundan da keskinmiş!

Bakanlık koridorlarında ağır suçlamaların havada uçuştuğunu öğrendim.

İddiaya göre...

Nebati'nin Kavcıoğlu için "Bu ülkeye gelmiş geçmiş en büyük belalardan birisi. Farklı yerlerden aldığı talimatlarla iş yürütüyor" dediği konuşuluyor. Kavcıoğlu'nu ajanlık ve ekonomiye bilerek zarar vermekle suçladığı iddia ediliyor.

Devir teslimden sonra Kavcıoğlu’nun Mehmet Şimşek tarafından görevden alınmasının beklendiğini kaydeden Nebati'nin kadroları ise şunları söylüyor:

"Şimşek görev teslimi yaptığında akşam görevinden alınacağını söyledi. Fakat Kavcıoğlu, Şimşek'e operasyon çekti. Doları 20'den 23'e çıkardı, gitti. 'Ben olmazsam olacaklar bunlardır' dedi ve BDDK'da kaldı.”

Nebati’nin kadroları Kavcıoğlu'nun "Sistem için büyü risk" olduğunu iddia ediyor.” (Kısa Dalga)

Yazının tamamı

Gündem