Neşet Ertaş vefatının 11. yılında mezarı başında anıldı

Neşet Ertaş vefatının 11. yılında mezarı başında anıldı
Anmada konuşan Neşet Ertaş'ın oğlu Hüseyin Ertaş, "Biz ailesi olarak, her türküsü çalındığında kim söylerse söylesin babamızın, dedemizin sesini duyuyoruz" dedi.

"Bozkırın Tezenesi" olarak bilinen Türk halk müziğinin ünlü ozanı Neşet Ertaş, vefatının 11'inci yıl dönümünde Kırşehir'deki mezarı başında anıldı.

Anma törenine, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Boztepe Belediye Başkanı Hüseyin Takan, Neşet Ertaş'ın oğlu Hüseyin Ertaş, kız kardeşi Nadiye Ertuğrul, Döndü Ertaş, torunu Kerem Ertaş ve çok sayıda yakını ve vatandaş katıldı.

Ziyarette Ertaş'ın kabrine çiçek bırakılarak, dua edildi.

Neşet Ertaş vefatının 11. yılında mezarı başında anıldı

Açıklamalarda bulunan Neşet Ertaş'ın oğlu Hüseyin Ertaş, "Bugün babamızın 11'inci ölüm yıl dönümü, bizim acımız halen taze, hep taze. Babamızın deyimi ile hepimiz "Yolcuyuz, Allah'ın misafirleriyiz." Misafir vakti geldiği zaman gider, derdi geride kalanlarındır. Yarası bir süre kanar, kabuk bağlar, çektiği acıya göre de izi kalır. Biz ailesi olarak, her türküsü çalındığında kim söylerse söylesin babamızın, dedemizin sesini duyuyoruz. Öte yandan bazı halden anlamaz, sözden anlamaz, hal bilmezler tarafından bir kaç seneden beri yaramız deşiliyor. Ama ben aile büyüklerimiz adına, buraya gelen gelemeyen tüm halkımıza, devlet büyüklerimize, bize destek veren herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Düğünlerde Neşet Ertaş'ın türküleriyle ekmek parası kazandıklarını söyleyen Sanatçı Tahir Uçar da "Neşet Ertaş bizim akrabamız. Mekanı cennet olsun. Onun türküleriyle biz çalışıyoruz, ekmek parası kazanıyoruz. Türkülerini yaşatmaya çalışıyoruz. Biz bütün duygularımızı üstadın sazından, sesinden ve sözlerinde buluyoruz. Neşemizde, derdimizle, oyunlarımızda onunla. Büyük ustaya rahmet diliyorum" dedi. (DHA)