Niğde'de 6 belediye meclis üyesi birden partilerinden istifa etti

Niğde'de 6 belediye meclis üyesi  birden partilerinden istifa etti
Niğde'de gösterilen aday konusunda Genel Merkezi eleştirerek istifa eden İYİ Parti İl Başkanı İbrahim Uzun'un ardından 6 belediye meclis üyesi birden istifa etti.

Niğde Belediyesi meclis üyeleri Cem Uzun, Ferit Aydoğan, Yunus Aybar, Duran Altıntaş, Vahit Akpınar ve İdris Türköz'ün ortak bildiri ile istifa etmesiyle mecliste İYİ Partili meclis üyesi kalmadı.

DHA'da yer alan habere göre, grup adına açıklama yapan Ferit Aydoğan, “Her türlü zorluğa ve engele rağmen, tüm aşamalarında Niğde İYİ Parti Belediye Meclis Üyeliği görevlerini son yerel seçimlerden bu yana başarı ile sürdürdük. Ancak İYİ Parti Genel Merkezi’nin izlediği siyasetin tabanla örtüşmediğini, yine genel merkezin Niğde il ve ilçe teşkilat başkanları ile yönetim kurullarının net bir gerekçe gösterilmeksizin, ahbap çavuş ilişkileri sürdürürcesine görevlerinden çekilmelerini talep etmesi konusunun antidemokratik bir tavır olduğu kanısına vardık. Yıllardır bu partinin öncesinden, kuruluş sürecinden ve sonrasında gecesinin gündüzüne katarak bütün baskılara göğüs geren insanların emeklerini yok saymanın şuursuzluğuna artık ortak olmamız mümkün değil. Bizler bu şehre ve ülkeye hizmet için çıktığımız yolda Niğde halkının haklarını savunmak üzere bağımsız şekilde devam etmek üzere parti üyeliklerimizden istifa ediyoruz” dedi. (Kısa Dalga)

Gündem