Nişantaşı'nda onlarca kedi zehirlenerek öldürüldü

Nişantaşı'nda onlarca kedi zehirlenerek öldürüldü
Geçen hafta sonunda İstanbul Nişantaşı'nda kedilerin mama kaplarına zehir bırakıldığı ve onlarca kedinin öldürüldüğü belirtildi.

Gazeteci Fatih Altaylı, "Nişantaşı kedilerinin mama kaplarına "zehirli mamalar" bırakmışlar. Kimseye zararı dokunmayan, dünya güzeli kedilerin mama kaplarına. Onlarca kedi hayatını kaybetmiş" dedi. Konuyu Habertürk'te yayınlanan köşe yazısında gündeme getiren Altaylı özetle şunları yazdı:

"Hafta sonu İstanbul Nişantaşı'nda büyük bir felaket, akılalmaz bir rezalet yaşandı. Nişantaşı'nı bilirsiniz belki. İstanbul'un 19. yüzyılda kurulmuş semtlerinden biri.

Semtin sembollerinden biri de sokak kedileri. Kimseye zararı olmayan, güzellikleri ünlü kediler.

Yıllardan beri Nişantaşı sakinleri ve Şişli Belediyesi bu kedileri besler, bunlara semtteki parklarda kulübeler yapar. Kedilerin doğum zamanı semt ahalisi yavruların büyük bölümünü sahiplenir.

Kediler de en az Nişantaşı sakinleri kadar hatta onlardan daha Nişantaşılıdır.

Hafta sonunda... Birisi ya da birileri. Kimliği ne yazık ki meçhul şerefsiz ya da şerefsizler... Nişantaşı kedilerinin mama kaplarına "zehirli mamalar" bırakmışlar. Kimseye zararı dokunmayan, dünya güzeli kedilerin mama kaplarına. Onlarca kedi hayatını kaybetmiş.

Yolda gezdirilirken bu mamalardan atıştıran pek çok ev köpeği de hastalanmış, günlerdir komada yatıyorlar. Bazıları ne yazık ki uyutulacak.

Böyle bir insafsızlığı kim nasıl, niye yapar."

Yazının tamamı

Gündem