Nur Erkasap: 'Başından beri Seçil Erzan tarafından kandırıldım'

Nur Erkasap: 'Başından beri Seçil Erzan tarafından kandırıldım'
Fon davasında ifadeler tek tek ortaya çıkmaya başladı. Çok merak edilen Fatih Terim'in yardımcısı Müfit Erkasap'ın eşi Nur Erkasap'ın ifadelerinin de alındığı ortaya çıktı. Seçil Erzan'ın nakit para almadığını söylediği Nur Erkasap Erzan'ın ifadelerini yalanladı.

Fatih Terim Fon dolandırıcılığı davasında yer alan isimlerden Fatih Terim'in yardımcısı Müfit Erkasap'ın eşi Nur Erkasap'ın da ifadesinin alındığı ortaya çıktı.

Habertürk'ün haberine göre Nur Erkasap'ın ifadesine müşteki sıfatıyla başvuruldu. 1 Haziran’da savcılığa 2 sayfalık ifade veren Nur Erkasap, eşinin bir süredir demans hastası olması nedeniyle finansal işlerle kendisinin ilgilendiğini, 2 yıl kadar önce de Seçil Erzan'ı Denizbank Florya Şube müdürü olarak tanıdığını söyledi.

Fon özel müşterilere yönelik deyip ikna etti

Seçil Erzan'ın kendisine, Hakan Ateş'in de içinde olduğu yüksek getirili bir fondan bahsettiğini belirten Nur Erkasap, "Bu fon sayesinde insanların çok para kazandığını söyledi. Ben zaten o dönem parayı nerede ne şekilde yöneteceğimi bilemediğim için Seçil'in bahsettiği fona yatırmaya karar verdim. Bu fonun 40-50 gün gibi kısa vadeleri bulunduğunu ve ana paranın yüzde 30'u kâr getireceğini söylemişti. Bana zaten Seçil Erzan bu fonun sadece özel müşterilere yönelik olduğunu söyleyip beni ikna etmişti." dedi.

Seçil Erzan'ın ifadelerinde Nur Erkasap ile nakip para alışverişinde bulunmadığını söylemesine rağmen Nur Erkasap, kendisine bizzat nakit para verdiğini ifade etti. Nur Erkasap, ifadesinde şunları anlattı:

"Denizbank'ta bulunan parayı ve evde bulunan nakit paramı bir araya getirip 500 bin dolar şeklinde Seçil Erzan'a elden bizzat bankadaki odasında verdim. Bana bu zamana kadar toplam, 1000-2000 dolar gibi küçük meblağlarda ödeme yapmıştı. Çünkü ben zaman zaman Seçil'i arayıp nakde ihtiyacım olduğunu söyleyip para istiyordum. O da bana 1.000 dolar gibi küçük rakamlarla ödeme yapmıştı."

İfadesinde Volkan Bahçekapılı’nın kendi hesabına gönderdiği 1 milyon dolara ilişkin de konuşan Erkasap, "Ben ve eşim, Fatih Terim ve ailesi ile normal hayatımızda oldukça sık görüşen iyi ilişkileri olan kişileriz. Volkan Bahçekapılı'yı da Fatih Terim’in damadı olması sebebiyle tanırım. Tam hatırlayamadığın bir tarihte, Seçil Erzan bana, Volkan Bahçekapılı'nın kendisine para göndereceğini fakat işin aciliyetinden dolayı parayı benim hesabıma yollayıp yollayamayacağını sormuştu. Benim parasal işlerimi zaten Seçil Erzan yönettiği için ben de güvenip hiçbir şeyden şüphe etmeden Volkan Bahçekapılı'nın benim hesabıma para göndermesini kabul ettim. Hesabıma 1.000.000 USD bir para gelmişti. Bu parayı aynı gün çekip elden Seçil Erzan'a verdim." dedi.

"Seçil Erzan ile aramızda abla kardeş ilişkisi vardı"

Nur Erkasap, çok konuşulan bir diğer konu olan Nur Erkasap’ın borçlu ve Seçil Erzan’ın kefil olduğu senet görüntüsü ile ilgili de sorulan soruya ise "Bana sormuş olduğunuz Mert Zeydanlı ile Seçil Erzan'ın odasında tanıştım. Kendisi ile herhangi bir ticari ilişkim olmamıştır. Seçil Erzan'ın ifadesinde bahsettiği gibi aramızda kesinlikle bir senet oluşturmadık. Ben böyle bir senede kefil ya da borçlu olarak imza atmadım. Seçil Erzan ile benim aramızda abla kardeş şeklinde bir ilişkimiz vardı. Ben zaten çok duygusal bir kadınım. Bu sebeple insani olarak Seçil'i sevmiştim." diye yanıt verdi

Nur Erkasap Seçil Erzan tarafından Ömer Kahraman’a gönderilen para transferine dair ise, “Seçil Erzan bana fon ile ilgili ara ara ödemeler yapmam gerektiğini söyleyip bunun karşılığında kâr elde edebileceğim konusunda ikna etmişti. Aynca bana sormuş olduğunuz Ömer Kahraman isimli kuyumcuyu kesinlikle tanımıyorum. Fakat biraz önce de bahsettiğim gibi Seçil Erzan bana ara ara fonda açıklık bulunduğunu ve para girişi yaparak kapatılması gerektiğini söyleyerek hesabıma para geleceğini ve çekip ona vermemi istiyordu. Seçil bana hesabıma gelen parayı çekip acele bir şekilde kendisine götürmemi istiyordu. Birkaç kez hesabıma gelen parayı bu şekilde çekip Seçil Erzan'a vermiştim. Sormuş olduğunuz 5.884.000 TL para, Ömer Kahraman tarafından benim IBAN’ıma gönderilmiş. Ben bu durumu dahi çok çok sonra öğrendim. Para geldiği gün Seçil beni arıyordu, ben de bu parayı çekip kendisine teslim ediyordum.” diye konuştu.

"Başından beri kandırıldım"

Erkasap, “Ben başından itibaren Seçil Erzan tarafından kandırıldım. Fona para vererek yatırım yaptığımı düşünürken mağdur oldum. Bu sebeple Seçil Erzan, Hakan Ateş ve tüm Denizbank yetkililerinden şikayetçiyim.” dedi.

Seçil Erzan Nur Erkasap için ne demişti?

Seçil Erzan 'ın aralarında nakit alışverişi olmadığını iddia ettiği Nur Erkasap ile ilgili ifadesi şöyle: “Nur Erkasap, fon vaat ettiğim kişilerdendir. O da fona para yatırmak istiyordu ancak nakit parası yoktu. Kendisine fondan bahsettiğim için o da o esnada para alacağım Mert Zeydanlı’ya kefil olabileceğini söyledi. Tam tarihini hatırlayamadığım bir gün şubede odamda Nur Erkasap ile birlikte alacaklı Mert Zeydanlı’nın olduğu bir senet oluşturduk. Bu senette Nur Erkasap borçlu olarak yazılıyordu. Ben de kefil oldum. Mert Zeydanlı da alacaklıydı. Sonra senedin vadesi geldiğinde ben Mert Zeydanlı ile konuşup senedi iptal ettirdim. Ben Nur Erkasap’tan nakit para hiç almadım. Fon vaadiyle para aldığım kişilerdendir. 75 bin dolar para aldım ancak kendisine herhangi bir ödeme yapamadım. Bu parayı bankadaki şubede odamda teslim aldım.”

Gündem