Ömer Çelik: 'Adaylarımız olgunlaştığında meydanlara çıkacak'

Ömer Çelik: 'Adaylarımız olgunlaştığında meydanlara çıkacak'
AKP Sözcüsü Ömer Çelik, yerel seçimlerdeki adayların belirlenmesine ilişkin yaptığı açıklamada, "Aralık ayının sonuna kadar çalışmalar sürecektir. Herhangi bir şekilde geciktirmek gibi bir yaklaşımımız yok. Olgunlaştığı anda açıklayarak bir an evvel teşkilatlarımız ve adaylarımız meydana çıkacak" diye konuştu.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin İstanbul'daki temayül yoklaması sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik, şunları ifade etti:

"Cumhurbaşkanımızın sürekli olarak seçimlere giderken de seçimden sonra da, Türkiye'yi yönetirken de sürekli olarak isteği vatandaşın sesine kulak verme şeklindedir. Bütün bu mekanizmalar ortak aklın tecelli etmesi bakımından güçlü bir şekilde çalıştırılmaktadır. Cumhurbaşkanımız saatlerce bu çalışmaların başında durarak bu çalışmaların özgürce tecelli etmesine destek olmaktadır."

"AK Parti Genel Merkezinde yapılan çalışmalar bütün Türkiye'de yapılan çalışmaların bir özeti olarak ortaya çıkmaktadır. Bugün 30'dan fazla arkadaşımıza cumhurbaşkanımız söz verdi, görüşlerini dinledi. Bütün bunlar kayda geçirilerek bizim seçim çalışmalarımız için bir pusula, yol gösterici olacaktır."

Bugün büyük demokrasi mücadelemizin bir istişaresine daha imza atmış olduk. Bundan sonra bizzat cumhurbaşkanımızın neticesinde bu çalışmalar devam edecektir.

'Adaylarımız meydana çıkacak'

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Aralık sonunda adayları açıklayacağız" sözü hatırlatılarak adayların ne zaman açıklanacağı sorusunun ise Çelik, şöyle yanıtladı:

"Takvim belli, Sayın Cumhurbaşkanımız belirttiğiniz gibi ifade etti. Aralık ayının sonuna kadar çalışmalar sürecektir. Herhangi bir şekilde geciktirmek gibi bir yaklaşımımız yok. Olgunlaştığı anda açıklayarak bir an evvel teşkilatlarımız ve adaylarımız meydana çıkacak." (DHA)

Gündem