Ömer Çelik kendini tekrarladı: AKP'nin en genci Recep Tayyip Erdoğan'dır

Ömer Çelik kendini tekrarladı: AKP'nin en genci Recep Tayyip Erdoğan'dır
Adana'da gençlerle bir araya gelen AKP Sözcüsü Ömer Çelik "AKP'nin en genci Recep Tayyip Erdoğan'dır" ifadelerini kullandı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, İlk Oyum Erdoğan'a, İlk Oyum AKP'ye Gençlik Buluşması kapsamında Adana'da Yüreğir Kültür Merkezi'nde gençlerle buluştu.

Düzenlenen etkinlikte konuşan Çelik şunları söyledi:

"Türkiye'nin alt ve üst yapısını, büyük bir atılımla, yeni bir yüzyıla hazır hale getirdik. Kuşkusuz cumhuriyet hiçbir zaman yaşlanmıyor. 100'üncü yaşına girerken sadece yaş almış, genç ve dinamik bir cumhuriyet olacak. Zorluklar karşısında mücadele edemiyorsan, 18 yaşında da olsan genç olamazsın. Zorluklar karşısında mücadele azmin varsa, engellerden yılmıyorsan, her zaman yeni ufuklara koşuyorsan, işte o zaman gençsindir. Bu bağlamda AK Parti'nin en genci de Recep Tayyip Erdoğan'dır.

Adana'da, ilk kez oy kullanacak genç kardeşlerimizle birlikteyiz. CHP yöneticileri gibi İngiltere'de, Amerika Birleşik Devletleri'nin sokaklarında hamburger aramıyoruz. Yüreğir'in simidini yiyoruz, Adana'nın şalgamını içiyoruz, 2023'e hep birlikte giriyoruz. Kılıçdaroğlu'na seçimin Londra'da ya da New York'ta olmayacağını birinin hatırlatması gerekiyor. Sürekli adaylığını ilan etmek için çeşitli kulisler yapan birinin, yabancı devletlerin sokaklarında poz vermesi ya da Türkiye'deki yatırımcılara karşı husumet politikası gütmesi anlamsızdır. Gidişatlarından şunu anlıyoruz ki adaylarını ağustos ayında açıklayacaklar. Biz sürekli olarak CHP'den, benzerlerinden, ülkemizde dönük olarak üretilen yalan siyasetine karşı, yıkım siyasetine karşı her gün açıklama yapmak zorunda kalıyoruz. Dediler ki, "Cumhurbaşkanı Erdoğan ülkesini terk edip kaçacak." Bu yalanı kınadık ve lanetledik. 15 Temmuz gecesi kendisine dönük olarak öldüreceklerini bilmesine rağmen bu ülkeyi terk etmedi. "Sizi daha güvenli bir yere götürelim" demesine rağmen, "Hayır, ben milletimle irade mücadelesi vereceğim" dedi. Bunlar utanmadan, sıkılmadan, "Cumhurbaşkanı Erdoğan ülkeyi terk edecek" diye yalan siyasetine devam etti. Halbuki tankların namluları üzerine çevriliyken Cumhurbaşkanı onların üzerine yürüdü. Onlar da tankların yol vermesiyle güvenli bir şekilde darbeyi izleyecekleri evlere gittiler.

Sizlerin şöyle bir şansınız var. 2023'te "İlk oyum Erdoğan'a" diyerek bütün bu yalancıları sandığa gömeceksiniz. Bütün dünya susarken, dünyanın vicdanını Türkiye temsil ediyor. Afrika'nın fakir ülkelerine tahıl gitmiyordu. Bu anlaşma yapıldığında fakir Afrika ülkelerine gitmesi için Cumhurbaşkanımız, Putin ile görüşme yaptı. Şimdi o ülkelere ücretsiz bir şekilde tahılların ulaşması için Cumhurbaşkanımız yeni bir inisiyatif başlattı. 2023'te İlk oyum Erdoğan'a diyerek siz o fakir ülkelerin kaderine de dokunmuş olacaksınız. Onun için "İlk oyum Erdoğan'a, İlk oyum AK Parti'ye" demek, "Ben Türkiye'nin eser siyasetine destek veriyorum, yalan siyasetini sandığa gömüyorum" demektir. Hepimiz el ele, kol kola bu mücadeleyi vereceğiz. Türkiye'yi eski, karanlık günlere döndürmeye çalışanlara izin vermeyeceğiz. Bu bir iradenin Türkiye'nin yüzyılını kucaklama konusunda ortaya çıkmış azmidir. Bu kararlılığın en önemli tarafı, ilk defa oy verecek genç kardeşlerimizin imzasının olmasıdır." (DHA)

Politika