Onur Şener cinayeti: Zanlıların kavgada kullandığı kırık bardaklar birleştirildi

Onur Şener cinayeti: Zanlıların kavgada kullandığı kırık bardaklar birleştirildi
Ankara'da 45 yaşındaki müzisyen Onur Şener'in öldürülmesine ilişkin soruşturmada, cinayette kullanılan kırık bardaklar birleştirildi.

Şener, Çankaya ilçesinde 2 Ekim'de 'istek parça' nedeniyle çıkan tartışmada boğazı cam bardakla kesilerek öldürülmüştü. İlker Karakaş, Ali Gündüz ve Semih Soyalp tutuklanırken; Gözde G. ve Jale E. ise adli kontrolle serbest bırakılmıştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 5 kişiye 'canavarca hisle kasten öldürmek'ten ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istediği iddianame kabul edilmişti.

Polis kırıkları birleştirdi

İddianameye göre soruşturma kapsamındaki incelemede olay yerinde çok sayıda cam kırığı bulundu.

Uzman polislerce toplanan bardak parçaları, renk, kalınlık, desen ve kullanılan malzeme gibi fiziki özelliklerin yanı sıra yüzeydeki kesitlerine göre tasnif edildi. Kırık cam parçalarından oluşturulan iki bardak, delil dosyaya girdi.

Olayda kullanılan üçüncü bardağın ise tuzla buz olduğu için bütün haline getirilemediği öğrenildi.

Bir araya getirilen parçalarda sanıklardan Ali Gündüz ve Semih Soyalp'in parmak izi ile Onur Şener'in DNA'sı bulundu. İlker Karakaş'ın parmak izi ise Şener'in başına vurduğunda 'tuzla buz olan' bardak bir araya getirilemediği için tespit edilemedi.

Derin kesiler var

Adli Tıp Kurumu raporunda da Şener'in baş bölgesinden 5 derin kesi olduğu belirlendi.

Soruşturmayı yürüten savcı, bu tespitlerin ardından sanıkların olay sırasında birlikte hareket ettiklerine dikkat çekti.

Savcı, "Şüphelilerin her birinin suçun icrasında üstlendiği rol ve katkıyla Onur Şener'in direncini kırdıkları anlaşılmıştır" ifadelerini kullanarak tüm sanıkların aynı suçtan cezalandırılmasını istedi.

Sanıklar, 25 Ocak 2023'te Ankara 31'nci Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkacak. (DHA)

Gündem