Osmaniye'de barınma merkezinden kaçan göçmenlere linç girişimi

Osmaniye'de barınma merkezinden kaçan göçmenlere linç girişimi

Cevdetiye Beldesi’nde Geçici Barınma Merkezi'niden kaçan bir grup mülteciyi jandarma yakalamaya çalışırken ırkçı bir grup da linç girişiminde bulundu. Valilik kaçan mültecilerin hepsinin yakalandığını açıkladı.

Osmaniye merkeze bağlı Cevdetiye Beldesi’nde bulunan Geçici Barınma Merkezi’nde dün akşam saatlerinde Suriye, Afgan ve Pakistanlı bir grup mülteci tellerden atlayarak çıktı.

Sosyal medyada dolaşan görüntülerde Geçici Barınma Merkezi’nden telleri yıkarak çıkmaya çalışan mültecilerin arkasından jandarmanın ateş açtığı duyulurken, grup halinde sokakta koşanlara çevreden bazı grupların saldırdığı görüldü.

multeciler.jpg

Valilik, açıklamasında “Osmaniye Cevdetiye Geçici Barınma Merkezinde bulunan bir grup yabancı bu akşam saat 22.00 sıralarında firar girişiminde bulunmuş, geçici barınma merkezi özel güvenliği ve Jandarma tarafından gerekli müdahalede bulunularak durum kontrol altına alınmıştır. Olayın ilk anında 35 yabancı telleri atlayarak merkezden firar etmiş olup, İl Jandarma tarafından tamamı yakalanmıştır” ifadelerine yer verildi. Vali daha sonra bütün mültecilerin yakalanarak merkeze alındığını duyurdu. (MA-Kısa Dalga)

https://youtube.com/shorts/-38TevUGYvk?feature=share