Oyuncu Hakan Yılmaz ve eşine otel lobisinde saldırıda mahkeme kararını verdi

Oyuncu Hakan Yılmaz ve eşine otel lobisinde saldırıda mahkeme kararını verdi
Oyuncu Hakan Yılmaz ile eşi Elif Yılmaz’ın darp edilmesine ilişkin 3 sanığın yargılandığı dava karara bağlandı. Mahkeme bir sanığı, ‘basit yaralama’ suçundan 15 ay, hakaret suçundan da 3 ay 15 gün olmak üzere toplam 18 ay 22 gün hapse mahkum etti.Oyuncu Hakan Yılmaz ile eşi Elif Yılmaz’ın darp edilmesine ilişkin 3 sanığın yargılandığı dava karara bağlandı. Mahkeme bir sanığı, ‘basit yaralama’ suçundan 15 ay, hakaret suçundan da 3 ay 15 gün olmak üzere toplam 18 ay 22 gün hapse mahkum etti.

2017 yılında Etiler’de bir otelin lobisinde oyuncu Hakan Yılmaz ile eşi Elif Yılmaz’ın eşinin darp edilmesine ilişkin 3 tutuksuz sanığın yargılandığı davanın son duruşması İstanbul 50. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya tarafların avukatları geldi.

Sanıkların avukatları, dosyaya uzman görüşünü sundukları tanığın dinlenmesini istedi. Yılmaz ailesinin avukatı ise davayı uzatma amacına yönelik talebe karşı çıktı.

Mahkeme, sanık avukatlarının talebini davaya bir katkı sağlamayacağı gerekçesiyle reddetti. Duruşma savcısı da önceki celse sunduğu esas hakkındaki mütalaasını tekrar ettiğini söyledi. Mahkeme, davayı karara bağlayarak, sanık Denizhan Vural’ı Hakan Yılmaz’a yönelik ‘basit yaralama’ suçundan 11 ay 7 gün, Elif Yılmaz’a yönelik ise aynı suçtan 4 ay hapis cezasına
 çarptırılmasına karar verdi. Mahkeme, Denizhan Vural’ın ‘hakaret’ suçundan da 3 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmasını da hükme bağladı. Böylece, Denizhan Vural, toplam 18 ay 22 gün hapis cezasına mahkum  oldu.

Sanık Erdal Gökçe hakkında ise Hakan Yılmaz’a yönelik ‘basit yaralama’ suçundan 5 bin lira adli para cezası verilmesine karar veren mahkeme, hükmün açıklanmasının geri bıraktı.

Mahkeme, sanık Erdal Gökçe hakkında Elif Yılmaz’a yönelik ‘basit yaralama’ suçundan dava açılmışsa da yargılama ve toplanan deliller doğrultusunda beraatına karar verdi.

Mahkeme, Sanık Mazhar Algül’ün Hakan Yılmaz ve Elif Yılmaz’a yönelik ‘basit yaralama’ suçundan beraatine karar verirken, sanıklar Erdal Gökçe ile Mazhar Algül’ün ‘hakaret’ suçundan beraatine karar verdi. Mahkeme, 3 sanığın da ‘tehdit’ suçundan beraatını kararlaştırdı.

 (ANKA)

 

Gündem