Özgür Özel, CHP'nin ilk belediye başkan adayını açıkladı

Özgür Özel, CHP'nin ilk belediye başkan adayını açıkladı
Antalya'da bulunan CHP lideri Özgür Özel, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'i yeniden aday gösterdi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin TBMM Grubu 28'inci Dönem 1. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı için 2 gündür bulunduğu Manavgat ilçesinde partisinin yeni dönem için atacağı adımları milletvekilleriyle görüştü.

Özel, Manavgat'ta bulunan Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezi'ni de ziyaret etti.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle engellilerle bir araya gelen Özel ve eşi Didem Özel, engelli bir çocuğa CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı'nın milletvekili rozetini taktı ve fotoğraf çektirdi.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'in de eşlik ettiği ziyarette, işitme engelli bir aileyi ziyaret eden Özgür Özel, aile ile işaret diliyle konuştu.

İşaret dili tercümanının "Sizin genel başkan olmanızdan çok memnunlar. Manavgat için de belediye başkanı olarak Şükrü Sözen'i görmek istiyorlar" sözleri üzerine Özel, Sözen'e seslenerek, "Şükrü başkanım, bakın siz istemiyorsunuz. Kimseyi de dinlemiyorsunuz ama ne yapacağız bu işi? Sizi başkan olarak görmek istiyorlar" dedi.

Özel, engelli bireyler ve ailelerine yaptığı konuşmada engelliler için bir gün belirlemenin ve diğer 364 günün "Engelliler için ne yaptım" diye sorulmasının önemli olduğunu söyledi.

Engellileri dezavantajlarıyla baş başa bırakmanın doğru olmadığını kaydeden Özel, "CHP'li belediyeler, engelli dostu belediyecilik içindedir. Yaptıkları her işi, engelli dostu olarak, tam olarak yapmak durumundadırlar. Bu konuda belediye başkanlarımızla övünüyoruz" diye konuştu.

Şükrü Sözen'in yeniden aday olmak istemediğini ve kendisinin adaylık konusunda Sözen'i ikna etmeye çalıştığını anlatan Özel, daha sonra kürsüye davet ettiği Sözen'in adaylığını açıkladı.

Özel, "Dünya Engelliler Günü'nde beni kırdı, partililerimizi kırdı ama engelli kardeşlerimizi kırmadı. Adaylığını ilan ediyoruz. Hayırlı olsun" dedi.

Özel ve beraberindekiler, daha sonra milletvekilleriyle toplantı yaptıkları otele geçti. (DHA)

Politika