Özgür Özel, Muharrem İnce'ye İzmir teklifine yanıt verdi: "Bir görüşme yok"

Özgür Özel, Muharrem İnce'ye İzmir teklifine yanıt verdi: "Bir görüşme yok"
Özgür Özel, CHP'nin Muharrem İnce'ye İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı teklif ettiği iddialarına yanıt verdi: "İzmir'e dair ne bizimle ne de Ekrem Bey ile bir görüşme yok."

Gazeteci İsmail Saymaz'ın birkaç gün önce Ekrem İmamoğlu ve Muharrem İnce görüşmesi çerçevesinde, İnce'nin İstanbul için işbirliğine hazır olduğunu yazdı. Ayrıca, İnce'ye kendisine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığının teklif edildiği iddialarını da sordu. İnce de kendisine İzmir'le ilgili böyle bir teklif getirilmediğini açıkladı.

Özgür Özel de, bugün yaptığı açıklamada İnce'nin yanıtını doğruladı ve "İzmir'e dair ne bizimle ne de Ekrem Bey ile bir görüşme yok." dedi.

"Bir partinin genel başkanına 'belediye başkanı ol' denmez"

Bir genel başkana belediye başkanlığının teklif edilemeyeceğini de söyleyen Özgür Özel, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Muharrem İnce'nin İmamoğlu'ndan bir randevu talebi olduğu Ekrem Bey tarafından bana geçen hafta iletildi. Ben de 'Siz Büyükşehir Belediye Başkanısınız, bir partinin genel başkanı görüşmek istiyorsa görüşmek doğrudur.' dedim. Ekrem Bey görüşmeden sonra da Muharrem İnce'nin İstanbul'un kazanılmasına önem atfettiğini ve destek vereceğini söylediğini söyledi. Ben de bundan memnun oldum. İzmir'e dair ne bizimle ne de Ekrem Bey ile bir görüşme yok. CHP'den aday olmasını bekleyemeyiz, üyemiz de değil. Başka bir partinin genel başkanı. İzmir'e dair mevcut başkanla ilgili memnuniyet anketi yapılıyor. Mevcut başkan aday olacaksa ilan edeceğiz, eğer olmayacaksa da başka aday adayları arasında bir anket çalışması yapacağız. Zaten başvurular bitti. CHP'den Muharrem İnce'nin aday olmasını bekleyemeyiz. Bunu biz söylesek nezaketsizlik olur. Bir partinin genel başkanına 'belediye başkanı ol' denmez. Bu tartışma benim için bu nedenle sürpriz."

"HEDEP ile mutlaka görüşme olur"

"İstanbul'u Ankara'yı biz, iş birliği olsun ya da olmasın, kazanabiliriz" diyen Özgür Özel, DW Türkçe'den Kıvanç El'e yaptığı açıklamada, HEDEP ile görüşmelere dair ise şunları söyledi:

"Mutlaka görüşme olur. Görüşmenin ev sahibinin kimin olduğunun talebin kimden geldiğinin de böyle gerilim konusu yapabilecek bir sürecin içinde değiliz, doğru da değil." (Kısa Dalga)

İlgili Haberler
Gündem