Özgür Özel: 'Partinin oyunu aşan başkanlarımız devam edecek, aşağısında kalanlar için yeni yöntemler devam edecek'

Özgür Özel: 'Partinin oyunu aşan başkanlarımız devam edecek, aşağısında kalanlar için yeni yöntemler devam edecek'
Yerel seçim hamlelerine ilişkin Özgür Özel'in “Partinin oyunu aşan başkanlarımız devam edecek ama partinin oyunun aşağısında kalanlar için yeni yöntemler devam edecek” değerlendirmesini yaptığı öğrenildi.

31 Mart yerel seçimlerine doğru giderken CHP'de yeni genel başkan seçilmesiyle de aday stratejileri tartışılıyor. Kulislere yansıyana göre CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in, yerel seçimler için “Partinin oyunu aşan başkanlarımız devam edecek ama partinin oyunun aşağısında kalanlar için yeni yöntemler uygulanacak” dediği öğrenildi.

CHP, Merkez Yönetim Kurulu’nun (MYK) hafta başı yaptığı toplantı sonrası yerel seçim sürecini resmen başlattı. 28 Kasım’a kadar adaylık başvuruları alınacak. Özel önceki gün genel merkezde Sivas, Yozgat, Çorum ve Ankara örgütlerinden gelen partilileri ağırladı.

Partinin oyu göz önünde bulundurulacak

Cumhuriyet'te yer alan kulis habere göre, toplantıda örgütler hem “Hayırlı olsun” temennilerini iletti hem de yerel seçim çalışmalarına hazır oldukları görüşünü dile getirdi. CHP lideri Özel’in de toplantıda örgüt üyelerine mevcut belediye başkanlarıyla ilgili “Partinin oyunu aşan başkanlarımız devam edecek ama partinin oyunun aşağısında kalanlar için yeni yöntemler devam edecek” değerlendirmesini yaptığı iletildi.

Bu kapsamda partinin kurmayları adaylıkların ilanında mevcut başkanların durumlarının daha geç açıklanacağını belirtiyor. (Kısa Dalga)

Politika