Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol: Bu planlı cinayet girişimi

Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol: Bu planlı cinayet girişimi
Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, ofisinin önüne iki adet dana dili bırakıldığını, ölümle tehdit edildiğini ve cinayet girişiminden şans eseri kurtulduğunu söyledi.

Koronavirüs pandemisi sürecinde yaptığı bilgilendirmeler ve yanlış uygulamalarla ilgili uyarılarıyla bilinen Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, ofisinin önüne iki adet dana dili bırakıldığını, ölümle tehdit edildiğini ve cinayet girişiminden şans eseri kurtulduğunu açıkladı.

Prof. Dr. Şenol, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla ve Halk TV'den Onur Durmuş'a verdiği demeçle cinayet girişimi anlattı.

'AVCI ADLI HASTANIZ SİZE SELAM SÖYLEDİ'

Ofisinin bulunduğu kata 2 adet dana dili bırakıldığını aktaran Şenol "29 Temmuz 2022 tarihinde akşam üzeri ofisimin bulunduğu binaya girdiğimde, yanda bulunan otopark görevlisi tarafından, 'Hocam Avcı adlı bir hastanız size selam söyledi, beyaz bir Clio araba' notunu iletti. Ardından ofisimdeki sekreterim ve bina görevlisi, benim bulunduğum katın merdivenlerine bırakılmış 2 adet dana dili bulduklarını, fotoğraflayıp sonra attıklarını bildirdi. Binanın altında bulunan kafe görevlileri de bir hastamın bana 2 adet limonata yollattığını, kendi bırakmak istememe nedeni olarak 'Esin hoca böyle şeyleri sevmez' dediğini iletti" dedi.

'BU KAN DONDURUCU PLANLI CİNAYET GİRİŞİMİ'

Bu olayın planlı bir cinayet girişimi olduğunu söyleyen Şenol, "İlgili şahsın sosyal medya aracılığıyla da paylaştığı cinayete hazırlık vurguları ve çeşitli tetikçiler eliyle planlandığı izlenimini güçlendiren girişimin, o gün oraya geç bir saatte uğramam nedeniyle bertaraf edilmiş olduğumu anlıyorum. Bu kan dondurucu planlı cinayet girişimi, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı gibi konuyla ilişkili takipleri olması gereken bakanlık ve mercilerin ben ve birkaç bilim insanına yapılan tüm şiddet dolu tacizlere seyirci kalırken ve yargı suç kabul edip izlemezken olmaktadır" diye konuştu.

'KORUMA TALEBİNDE BULUNDUM'

Uzun süredir tehdit aldığını ve bu olaydan sonra koruma talebinde bulunduğunu belirten Şenol, "Kişi hakkında emniyet birimleri gerekli işlemleri başlatarak harekete geçmiştir. İlişkili bulunduğu tüm grupların araştırılmasını konunun organize olabileceğini bildirdik. Ben koruma talebinde bulundum. Uzun süredir aşı karşıtı, plandemikçi hesaplardan tehdit alıyor ve suç duyurularında bulunuyorum. Ancak bizim yaptığımız suç duyuruları 'ifade özgürlüğü' ya da 'adres bulunamadı' şeklinde karşılık buluyor" dedi.

ADI MUSTAFA YÜCEL, BÜYÜK UYANIŞ DERNEĞİ ÜYESİ

Failin adını da paylaşan Şenol, "Bina ve otoparktaki kameralar izlenerek ilgili kişinin sosyal medyada Op. Dr. Mustafa Yücel olarak ve sahte doktor olarak bilinen, Büyük Uyanış Derneği üyesi kişi olduğu saptandı. Sosyal Medya hesabı emniyet tarafından takibe alındı. Tüyler ürpertici paylaşımları var" dedi.

tehdit.jpg

Şenol, yaşadıklarını sosyal medya hesabında da "Hakkımda planlanan ve adım adım sosyal medya üzerinden paylaşılan cinayet girişimi ile ilişkili duyurudur" diyerek paylaştı. Ayrıca "Şimdi yol da belli yol arkadaşları da. Herkesin konuşma ve taraf olma zamanı" çağrısında bulundu.

Gündem