"Pudra şekerci" Ayvatoğlu'ndan açıklama: "Siyasi büyüklere yakın olursam güçlü olurum diye düşündüm"

"Pudra şekerci" Ayvatoğlu'ndan açıklama: "Siyasi büyüklere yakın olursam güçlü olurum diye düşündüm"
Twitter'da Kürşat Ayvatoğlu hesabından bir açıklama yapıldı. Ak Parti'den ve bütün Türkiye'den özür dilediğini belirten Ayvatoğlu, neden Ak Parti Genel Merkez'de çalışmak istediği ve lüks hayatı ile ilgili de açıklamalar yaptı.Ankara'da, otomobilde kokain olduğu tahmin edilen uyuşturucu madde kullandığı gerekçesiyle gözaltına alınarak adli kontrol şartıyla serbest bırakılan AKP Genel Merkezi büro çalışanı Hamza Kürşat Ayvatoğlu, maddenin uyuşturucu madde olduğu ve arkadaşlarına da temin ettiğinin tespit edilmesi üzerine yeniden gözaltına alındı.

Kürşat Ayvatoğlu ile birlikte araçta olan dört kişinin de gözaltına alındığı ve gözaltına alınan kişilerin “kokain” itirafında bulunduğu belirtildi.

Twitter'da ise Kürşat Ayvatoğlu hesabından bir açıklama yapıldı. Ayvatoğlu'nun Ak Parti'den ve bütün Türkiye'den özür dilediğini  belirttiği  açıklama şöyle:  

"Güçlü olursam her kapı açılır diye düşündüm"

Tarafımdan yapılan tek resmi açıklama olup farklı hesaplardan yapılan açıklamalara itibar edilmemesini rica eder saygılar sunarım. Babam vefat ettikten sonra ailemin daha fazla sorumlulugunu almak durumunda kaldım. Daha fazla güçlü görünürsen her kapının açılacağını düşündüm. Şimdi, çok yanlış olduğunu anladığın bu durumun içine sürüklendim.

"Hükümetten güçlü insanlarla fotoğraf vererek kendime yeni kapılar açmak istedim"

Daha fazla nüfuz sahibi olma, olduğundan farklı görünme çabasıyla gücün yanında görünme, hükümetdeki güçlü insanlarla fotoğraf vererek kendime yeni kapılar açma düşüncesi beni her gün başka bir yanlışa sürükledi. Oysaki insanın kendi çabası kendi mücadelesi kendine yetermiş.

"Uyuşturucu batağına sürüklendim"

Ardından uyuşturucu batağına sürüklendim, içine tek çektikçe beni çekti, kendim olmaktan çıktım bir dünyanın içinde Savruldum. Bundan kurtulmak için defalarca yardım istemeyi düşündüm ama rahmetli babam canım anamı düşündükçe bir türlü kimseye bunu anlatamadım. Şu anda herkes bana söylenmesi gerek bütün kötü sözleri söyledi. Belki daha da söyleyecek. Oysa ki benim durumumda yüzlerce genç var, birçoğu nüfuzlu ailelerin çocukları. Benim gibi yolunu şaşırmış, bu dünyanın içinde savrulup duran bir çok genç var. Acımasızca beni yerden yere vuran insanlar şunu bilmeliler ki, sizlerinde çocukları var, hayatta sizler nelerle karşılaşacaksınız bilmiyoruz.

"Kendimi ölümün kıyısında hissediyorum"

Canım anam bütün bu kötü günleri tek başına göğüslemeye çalışıyor. Bir anneyi düşünüp acımasızca söylediklerinizi tekrar düşünmenizi rica ediyorum. Evet keşke ben de en başta annemi, rahmetli babamı ve kendimi daha fazla düşünseydim. Keşke hayatımı geri alabilseydim bütün bunların içine düşmezdim. Çok üzgünüm, kendimi ölümün kıyısında hissediyorum. Her şey için çok pişmanım. Hayatımı geri alabilseydim keşke.

"Göstermeye çalıştığım gibi lüks bir hayatım yok"

Lüks yaşantı görüntümü açıklama getirmem gerekirse, evet arkadaşlarımla ortak araba alıp satarak ve Galericilerden gerçekleştirdim satış başına komisyon alarak hayatımızı kazanıyordum. Aslında göstermeye çalıştığım gibi bir hayatım yok ama bunuda olduğundan farklı görünme psikolojim ne sürekli bu tür resimler yayınlayarak oluşturmaya çalıştım. Bu da bir özgüven sorunu, başka bir psikolojik sorun olduğunu şimdi daha iyi görüyorum.

"Ak Parti genel merkezde işim olursa daha güçlü olurum dedim" 

Ticaret yapıyor olmama rağmen Ak Parti genel merkezde bir işim olursa siyasi büyükleri daha yakın olursam daha güçlü olurum düşüncesiyle orada işe girmek için bütün koşulları zorladım. Maddi olarak ihtiyaç duymama rağmen partinin gücü için orada olmak istedim bu düşünce tarzı beni daha büyük yanlışların içine sürükledi. Bana verdiği bedene ve ruha bu kadar kötü şeyler yaptığım için önce Allah’tan af diliyorum, babamın vefatından sonra perişan olan dünyasını başına geçirdim annemden, siyasi davasına kötü bir malzeme olup bütün kötü ifadelerin hedefi olan ak partinin bütün mensuplarından ve bütün Türkiye’den özür diliyorum."


Gündem