Putin'in seferberlik kararının ardından Rus rapçi intihar etti

Putin'in seferberlik kararının ardından Rus rapçi intihar etti

Rusya'da 'Walkie' adıyla tanınan rap sanatçısı Ivan Vitalievich Petunin, arkasında, Rusya Devlet Başkanı Putin'in seferberlik kararına tepki gösterdiği bir video bırakarak intihar etti.

Kısmi seferberliğin ilan edildiği Rusya'da rap sanatçısı Ivan Vitalievich Petunin, savaşmak üzere askere alınmamak için intihar etti. 'Walkie' adıyla tanınan rapçi, "Kimseyi öldürmek istemiyorum" dedi.

Sözcü'nün haberine göre, 'Walkie' sahne adını kullanan Ivan Vitalievich Petunin’in Rusya’nın güneyindeki Krasnodar kentinde intihar ettiği düşünülüyor.

27 yaşındaki Walkie’nin son olarak Telegram kanalından bir video yayınladığı ve ‘herhangi bir ideal veya kişi uğruna kimseyi öldürmek istemediğini’ söylediği görüntüler kısa sürede viral oldu. 'Walkie’nin cesedi, Congressnaya Caddesi’ndeki yüksek bir binanın yakınında bulundu.

Daha önce Rus ordusunda görev yapan Walkie, yayınladığı videoda şunları söyledi: "Bu videoyu izliyorsanız, artık hayatta değilim. Cinayetin günahını ruhuma alamam ve almak da istemiyorum. Herhangi bir ideal için öldürmeye hazır değilim."