Rezidansta 2 saat boyunca işkenceye maruz kaldı: 3 sanığa 41'er yıl hapis istemi

Rezidansta 2 saat boyunca işkenceye maruz kaldı: 3 sanığa 41'er yıl hapis istemi
Konya'nın Selçuklu ilçesinde eski sevgilisi Demet Aydın'ı kaçırıp, rezidansta işkence yaptıkları gerekçesiyle haklarında 41'er yıla kadar hapis cezası istenen Murat Demirci, nişanlısı Sara Demir ve arkadaşları Tuğba Demirci'nin yargılanmalarına devam edildi.

Olay, 8 Nisan’da Selçuklu ilçesi Kosova Mahallesi’ndeki rezidansta meydana geldi. Murat Demirci, bir süre flört ettiği eski çalışanı Demet Aydın’ı aradı. Murat Demirci, daha sonra Demet Aydın’ı Meram ilçesindeki iş yerinden alarak otomobiline bindirdi. Bir süre sonra araca Demirci’nin nişanlısı Sara Demir ile arkadaşı Tuğba Demirci de bindi.

İki kadın, Demet Aydın’ın ellerini çamaşır ipiyle bağladı. Rezidansa götürülen Demet Aydın, burada 2 saat boyunca işkence gördü. Demet Aydın, kurtulduktan sonra polise giderek şikayetçi oldu. Gözaltına alınan şüpheliler, ifadelerinin ardından adli kontrolle serbest bırakıldı. 3 şüphelinin aynı gün Merve Kaya’ya da işkence yaptığı ortaya çıktı. Tekrar gözaltına alınan şüpheliler, tutuklandı. 3 kişi hakkında ayrıca Demet Aydın’a yönelik işkence iddiası nedeniyle de tutuklama kararı çıkartıldı.

3 SANIĞA 41’ER YIL HAPİS İSTENDİ

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Demet Aydına işkence iddialarıyla ilgili hazırlanan iddianamede Murat Demirci, nişanlısı Sara Demir ve arkadaşı Tuba Demirci hakkında ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘haberleşmenin gizliliğini ihlal etmek’, ‘hakaret’, ‘özel hayatın gizliliğini ihlal etmek’, ‘kasten yaralama’, ‘cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘mala zarar verme’, ‘birden fazla kişi tarafından silahla yağma’ suçlarından 41’er yıla kadar hapis cezası istendi. İddianame, Konya 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. Sanıklar, bugün 2’nci kez hakim karşısına çıktı. Duruşmaya tutuklu sanıklar SEGBİS sistemiyle katılırken mahkeme salonunda Demet Aydın ile taraf avukatları hazır bulundu.

DEMET AYDIN, DURUŞMA SALONUNU TERK ETTİ

Sanıklardan Murat Demirci ise üzerine atılan suçlamaları kabul etmedi. Demet Aydın’ın avukatı Mehmet Fatih Soylu, Murat Demirci’ye ”Madem Sara ve Demet tartışacaktı, neden yalnız bıraktın?” diye sordu. Murat Demirci de amaçlarının Demet Aydın’la konuşmak olduğunu belirterek, ”Sara da müştekiye sinirli değildi. O nedenle ben utandığımdan dolayı konuşmaları için onları yalnız bırakıp aşağıya indim.” dedi. Bunun üzerine Demet Aydın, ”Çok utandın öyle mi? Çok utanmışlar” diye bağırarak tepki gösterip duruşma salonunu terk etti.

“PİŞMANIM”

Sara Demir ise savunmasında pişman olduğunu söyledi. Demir, “Önceki savunmalarımı tekrar ederim, yaşanan bu olaylardan dolayı pişmanım. Benim savunmalarım arasında hiçbir çelişki yok. Müştekinin beyanlarını kabul etmiyorum. Tahliyemi talep ediyorum.” dedi.

“6 GÜNDÜR TANIDIĞIM KİŞİ İÇİN BU TARZ İŞLERE GİRMEM”

Suçlamaları kabul etmeyen Tuba Demirci de savunmasında, “Müşteki Demet’i tanımam. Sara’yı 6 gündür tanıyorum. 6 gündür tanıdığım bir kişi için bu tarz işlere girmem. Suçlamaları kabul etmiyorum. Pişmanım. Tahliyemi talep ediyorum” dedi.

Savunmalarının ardından mahkeme heyeti, Demet Aydın’ın yüzünde kalıcı bir iz, olup olmadığının belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu’ndan sağlık raporu istedi. Heyet, dosyadaki eksiklerin giderilmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. (DHA)

Kadın