Rezidansta şüpheli ölüm: Saliha'nın sevgilisi yeniden gözaltında

Rezidansta şüpheli ölüm: Saliha'nın sevgilisi yeniden gözaltında

Saliha Tuncel'in babası Salim Tuncel, kızının cinayete kurban gittiğini söyleyerek, "Kızımın olayı kadın cinayeti. Sevgilisi dedikleri doktor İbrahim, benim kızımı katletti" dedi.

Aksaray'da rezidansta 7'nci kattan düşüp yaşamını yitiren hemşire Saliha Tuncel'in (25) sevgilisi, doktor Halil İbrahim A. (43) yeniden gözaltına alındı.

Özel bir hastanede hemşire olan Saliha Tuncel, Çarşamba günü saat 01.00 sıralarında aynı hastanede çocuk sağlığı ve hastalıkları doktoru olan sevgilisi Halil İbrahim A.'nın oturduğu Ereğli Kapı Mahallesi Atatürk Bulvarı'ndaki rezidansın 7'nci katından 3'üncü kattaki balkona düştü.

Durumu fark eden binadakiler, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Gelen ambulansla hastaneye kaldırılan Tuncel, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı. Hemşire Saliha Tuncel, memleketi Niğde'de toprağa verildi.

Olayın ardından doktor Halil İbrahim A., gözaltına alındı. "O sırada ben içerdeydim, düştüğünü görmedim" iddiasında bulunan Halil İbrahim A., serbest bırakıldı.

Halil İbrahim A., polis ekipleri tarafından yeniden gözaltına alındı. Halil İbrahim A.'nın emniyetteki işlemleri sürerken, Saliha Tuncel'in babası Salim Tuncel ise bugün soruşturmayı yürüten Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı'na çağrıldı. Salim Tuncel'e soruşturmayla ilgili bilgi verildiği belirtildi.

"İntihar edecek kişi 'seçime geleceğim' der mi?"

Rezidanstan düşüp yaşamını yitiren Saliha'nın sevgilisi, yeniden gözaltında

Baba Salim Tuncel, kızının cinayete kurban gittiğini öne sürerek, "Kızımın olayı kadın cinayeti. Sevgilisi dedikleri doktor İbrahim, benim kızımı katletti. 3 kızım var. Saliha ikinci kızımdı. 5-6 yıldır hemşirelik yapıyordu. Ben olayı görmedim, sadece ifadelerle ve duyumlarla hareket ediyoruz. Şu anda bana savcı bey gerekeni anlatacak. Gördüm desem yalan olur" dedi.

Gözyaşlarını tutamayan ve yakınlarının desteğiyle adliye binasına giren Salim Tuncel, kızının pazar günü yapılacak seçimlerde oy kullanmak için Niğde'ye gelmeyi planladığını belirterek, "Kızım beni olaydan 2 gün önce aradı ve 'Baba pazar günü seçime geleceğim' dedi. İntihar edecek bir kişi seçime geleceğim der mi?" diye konuştu. (DHA)