Saadet Partili Hasan Bitmez defnedildi

Saadet Partili Hasan Bitmez defnedildi
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez için bugün öğle saatlerinde İstanbul’daki Fatih Camii’nde cenaze töreni düzenlendi.

Cenaze törenine Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilçe belediye başkanları, eski Fatih Belediye Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Demir, acılı baba Salih Bitmez, siyasi partilerden çok sayıda kişi, vatandaşlar ve yakınları katıldı.

Cami avlusunda izdiham yaşandı. Uzun süre cemaate ön tarafı açıp, geriye doğru gitmeleri için uyarılarda bulunuldu. Temel Karamollaoğlu da saf tutmak için ilerlemekte güçlük çekti. Düzenin sağlanmasının ardından cenaze namazı kılındı.

Filistin bayrağı açıldı

Cenaze namazının kılınması ve yapılan duanın ardından Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu konuşma yaptı. Yaşamını yitiren Hasan Bitmez’e Allah’tan rahmet dileyen Karamollaoğlu, tüm katılanlara teşekkür etti, baba Salih Bitmez başta olmak üzere tüm aile fertlerine sabır diledi.

Cenaze namazının ardından Fatih Camii’nin avlusunda, Hasan Bitmez’in son konuşmasında hükümeti yeterince destek vermemekle eleştirdiği Filistin’in bayrakları da açıldı. Cami avlusunda bulunanlar “Kahrolsun İsrail” sloganı atıldı.

Erbakan ile aynı Kabristan’da yatacak
Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez’in, eski başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın kabrinin de bulunduğu İstanbul Merkezefendi Mezarlığı’nda toprağa verileceği belirtildi. (Kısa Dalga)

Gündem