Sağlık Bakanı koronavirüsün 'zihinlerden çıkarılmasını' istedi

Sağlık Bakanı koronavirüsün 'zihinlerden çıkarılmasını' istedi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, çarşamba günü yapılacak toplantı öncesi, "Dünya gündemini 2 yıldır esir alan koronavirüs salgını halen gündemimizde olsa da artık zihnimizden çıkarma zamanı gelmiştir" dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bursa'da koronavirüs salgınıyla ilgili açıklama yaptı. Çarşamba günü Bilim Kurulu toplantısında Covid -19 salgınında gelinen noktayı ele alacaklarını hatırlatan Koca, "Bu toplantı, Bilim Kurulu'nun en önemli toplantılarından biri olacaktır" dedi.

Koronavirüs tedbirlerine ilişkin açıklamalarda bulunan Koca, şu ifadeleri kullandı:

"Dünya gündemini 2 yıldır esir alan koronavirüs salgını halen gündemimizde olsa da artık zihnimizden çıkarma zamanı gelmiştir. Bundan sonra kişisel koruyucu tedbirler ve aşıyla korunup günlük hayatımızı sürdürmek istiyoruz. Daha güvendeyiz çünkü artık aşımız var, ilacımız da var. Vaka sayısı dün itibarıyla 3 bin 200'e kadar düştü. Hastanelerimizde, yoğun bakımlarda gittikçe hastalarımız azalmakta, Covid servisleri peyderpey kapanmaktadır. Bu hafta çarşamba günü toplanacak Bilim Kurulu'nda salgında gelinen noktayı ve mevcut tedbirleri ele alacağız. Kanaatimce bu toplantı Bilim Kurulu'nun en önemli toplantılarından biri olacaktır." (Kısa Dalga)