Şebnem Bursalı'dan ıstakoz açıklaması: Teleferik faciası gündemini değiştirmek istiyorlar

Şebnem Bursalı'dan ıstakoz açıklaması: Teleferik faciası gündemini değiştirmek istiyorlar
Ünlü yat kulübünden ıstakoz yemeği paylaşımı yapan ve tepkilerin odağında olan AKP İzmir milletvekili Şebnem Bursalı'dan ilk açıklama geldi. Bursalı paylaşımı nedeni ile önce özür diledi sonra, konuyu gündem edenleri "Teleferik faciası gündemini değiştirmek"le suçladı. Bursalı'ya AKP'li isimlerden de sert tepki gelmişti.

AKP İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı'nın, Instagram hesabından paylaştığı 'Monaco Yat Kulübü'nde ıstakoz' görseli tepkilerin odağındaydı.
AKP'nin içeridinden dahi tepkilerin geldiği paylaşım sonrası Bursalı'dan açıklama geldi.

Aynı zamanda AKP Dijital Mecralar Komisyonu Üyesi olan eski gazeteci Şebnem Bursalı sosyal medya hesabı X'ten yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

"▪️Yoğun geçen seçim çalışmalarımız ardından yurtdışında yaşayan ailem ve yeğenlerimle bayram tatilini geçirmek üzere gittiğimiz bir restoranda hiç adetim olmayan bir yemek paylaşımı yapmam kamuoyunda haklı tepkiye sebep olmuştur. 30 yıllık gazeteci ve şimdi de milletvekili olarak sosyal medya paylaşımlarımda bugüne kadar yapmadığım bu hata için tüm kamuoyundan özür dilerim. Mensubu bulunmaktan onur duyduğum partim ve yolunda yürümekten her nefesimde şeref duyduğum sn Cumhurbaşkanımızın da bu sebeple hedef alınmasından dolayı üzüntüm sonsuzdur.
▪️Asla kötü niyet taşımayan ve yazılan hiçbir ücretle yakından uzaktan ilgisi olmayan yiyecek ve konuyla ilgili samimi üzüntümü ifade ederken, bunu fırsat bilip Antalya’daki teleferik faciasını unutturmak üzere gündem değiştirmeye çalışanları da çok iyi anlıyorum!

İstanbul ve Antalya göndermesi

▪️İstanbul’un göbeğinde 29 insanımızın hayatını kaybettiği, Antalya’da göz göre göre ihmal sonucu günahsız insanlarımızın hayatını kaybettiği, yaralandığı ve saatlerce mahsur kaldığı elim olayla ilgili tek bir söz etmeyenlerin, ne amaçla bu olayı çarpıttığını da biliyoruz!
▪️Kamuoyuna saygıyla sunarım."

Ne olmuştu?

AKP İzmir Milletvekili ve Dijital Mecralar Komisyonu Üyesi Şebnem Bursalı dün, Instagram hesabından, Monaco Yat Kulübü'nde yediği ıstakozun fotoğrafını paylaştı.

Bursalı'nın paylaşımını alıntılayan CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, X hesabından Bursalı'ya "Gençler Eminönü’nde balık-ekmek yiyemezken..." diye tepki gösterdi. Bursalı'nın Instagram'daki keyifli paylaşımından bir kaç saat sonra X'te İsrail'in saldırılarını 'lanetlemesi' dikkat çekmişti.

Söz konusu paylaşımı nedeni ile Bursalı'ya tepki sadece iddia ettiği gibi "Gündemi değiştirmek isteyenler" tarafından gelmemişti.

Bursalı "gündem değiştirmek için" dedi ama tepki içeridendi

AKP MKYK Üyesi Mücahit Birinci Bursalı'nın paylaşımına şu sözlerle tepki göstermişti: "Milletimiz geçim sıkıntısındayken, millet çareler ararken, devletimiz dişini tırnağına takmış ekonomiyi düzeltmeye çalışırken, siz gidip Monaco'da ISTAKOZ yiyemezsiniz, hadi yediniz bunu paylaşamazsınız!

O ki paylaştınız, o zaman bu partiden istifa edeceksiniz. Sizin bu tavrınıza, bu ruh halinize hangi parti uygunsa, oraya gideceksiniz!

Yer sofralarında kurulmuş, emekle, darbeler, bin bir badireler atlatmış bu partide siz ve sizin gibilere yer yok." (Kısa Dalga)

Gündem