Seçil Erzan'ın 'konuşamam, korkuyorum' dediği kişi: Cüneyt Demir

Seçil Erzan'ın 'konuşamam, korkuyorum' dediği kişi: Cüneyt Demir
Bankacı Seçil Erzan'ın sorgusunda korktuğu için ismini vermek istemediği kişinin 11 suçtan sabıkası bulunan ve Çorlu'da yaşayan Cüneyt Demir olduğunu öğrenildi.

Kamuoyunun "Fatih Terim Fonu" bildiği, bankacı Seçil Erzan'ın birçok ünlü ismin paralarını barındıran 'fon dolandırıcılı' soruşturmasında Erzan'ın kastettiği ismin detayları ortaya çıktı.

Seçil Erzan emniyet sorgusundaki ifadesinde "Tam tarihini hatırlayamadığım bir gün Kapalıçarşı’da birinden para almıştım ancak bu şahıstan korktuğum için halihazırda ismini kesinlikle vermek istemiyorum" dediği ismin, Tekirdağ, Çorlu'da yaşayan Cüneyt Demir olduğunu öğrenildi.

Halk TV'den gazeteci Dinçer Gökçe'nin paylaştığı bilgilere göre; Cüneyt Demir, halihazırda açılan davada ne müşteki ne sanık. Gökçe bu ismin dosyada da olduğunu söylerken, "Dosyada kamuoyunun bildiği isimler var, bir de bilmediği isimler var. Cüneyt Demir de onlardan. Cüneyt Demir bankanın teftiş kurulu raporuna göre, 11 Nisan günü banka müfettişleriyle görüşüyor. Kendisinin Seçil Erzan'a 150 bin dolar para verdiğini, bu parayı 15-20 gün için verdiğini söylüyor. Hatta diyor ki, '23 Mart günü Seçil Erzan'ın evine gittim, paramı istedim. Seçil Erzan da bazı sorunlar var, parayı şu anda veremiyorum ancak vereceğim dedi' diyor" diye konuştu.

yeni-proje-2023-12-02t210957-739.webp

Suç kaydı kabarık

Hem Demir hem de Erzan'ın avukatıyla görüştüğünü aktaran Gökçe, "Bu isim kim diye araştırdık. Cüneyt Demir olduğunu teyit ettim. Seçil Erzan'ın avukatıyla da konuştum, o da teyit etti. En son yayına gelmeden önce Cüneyt Demir'le de görüştüm. Seçil Erzan'ın neden korkmuş olabileceğine dair bir emare Cüneyt Demir'in suç kayıtları ve yürüyen davalarına bakalım. Emniyette Cüneyt Demir'in 11 tane suç kaydı var. 2021'de Tekirdağ'da tehdit ve hakaretten, 2021'de fuhuşa teşvik etmek, aracılık veya zorlama -bunun sebebi de işlettiği otel-, daha sınai mülkiyet kanuna muhalefet var. Fakat akabinde Antalya'da 2017'de açılmış bir dolandırıcılık davası var. Kendisi Çorlu'da yaşıyor fakat Adana, Karaman hatta Kayseri başka yerlerde de dosyası varmış, kendisi söyledi. Emniyette 11 suç kaydı, 3 tane de dava dosyası var" dedi.

"Seçil Erzan'ın avukatına bir tehdit olup olmadığını sordum" diyen Dinçer Gökçe, "Şunu söyledi: 'Ben ifadede vardım. Cüneyt Demir'le ilgili savcı sorunca o bahse çok girmek istemedi. Sebebi de şu, dosya zaten kalabalık, savunma yapacağı biri sürü isim var. Cüneyt Demir'den o aşamada bahsetmek istemedi. O tarihte yeni tutuklanmış, bir şok hali yaşıyor, tefecilerden korkuyor, dolayısıyla böyle bir ifade kullanmış'. Ama Erzan ifade de mahkemede de bunu iki kez söyledi" ifadelerini kullandı.

Cüneyt Demir'le görüşmesini anlatan Gökçe, şunları söyledi:

"Cüneyt Demir'le görüştüm. Dediği şu, Çorlu'da birkaç apart işletiyor, bu fuhuşa teşvik dosyaları da ondan dedi. 'Oraya gelen insanlar kim bilemem' dedi. Dolandırıcılık dosyalarıyla ilgili de şunu söyledi: 'Bir firmada çalışıyordum. Kendi adıma 5-6 hat çıkardım, bu firmaya vermiştim. Ancak bu hatlar dolandırıcılıkta kullanılmış, hakkımda da dosya açılmış.

Seçil Erzan konusunda da, 'Benden korkması için bir sebep yok. Ailesini tanıyorum. Benden ona zarar gelecek bir durum yok. Niye böyle demiş anlayamadım' dedi." (Kısa Dalga)

Gündem