Seçimi kazanmak için rakibin seçmenini kaçırıp, darbettiler

Seçimi kazanmak için rakibin seçmenini kaçırıp, darbettiler
Manisa'nın Gördes ilçesindeki Ticaret ve Sanayi Odası seçiminde ilk turda iki adaya da 6 oy çıktı. İkinci turda rakip adaya oy veren Gökhan Koyunlu kaçırılınca Serdar Özcan başkan seçildi.

Manisa'nın Gördes ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası’nda 23 Kasım'da yaşanan seçimde Serdar Özcan ile Umur Faik Kollu yarıştı. İki adaya da altışar oy çıkınca ikinci tura gidildi. Ancak ikinci turda Gökhan Koyunlu isimli üyenin oy kullanmaması nedeniyle yarışı Serdar Özcan 6-5 kazanarak yeni başkan seçildi. Koyunlu’nun Serdar Özcan'ın kardeşi tarafından kaçırıldığı iddia edildi.

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre, ilk turda oy verip ikinci turda ortadan kaybolan Koyunlu'ya ulaşılamayınca ailesi ve arkadaşları emniyete başvurdu. Akşam saatlerinde Balıkesir'e bağlı Sındırgı Devlet Hastanesi'nde olduğu bilgisi gelen Gökhan Koyunlu, başkan seçilen Serdar Özcan'ın kardeşi tarafından kaçırıldığını söyledi.

‘BANA BİR ŞEY İÇİRDİLER’

Seçimde oy kullanmaması için karşı grubun adayı olan Serdar Özcan'ın kardeşi Halim Özcan tarafından kaçırıldığını söyleyen Koyunlu, “İlk turda oylar 6-6 çıktı. İkinci tura gidilecekti. Bana bir şey içirdiler. İçine de bir şey karıştırmışlar. Arabaya bindirdiler, uyuyup kalmışım. Gözümü açtığımda Sındırgı dağ yolundaydık. Arabanın içinde itiştik, araçtan kendimi attım. Sındırgı'da hastaneye götürüldüm. Detayları hatırlamıyorum, tedavi devam ediliyor. Kaçıran kişiler hakkında suç duyurusunda bulunacağım.”

İKİNCİ TURDA DEĞİŞTİ

Gördes Ticaret ve Sanayi Odası seçiminde Serdar Özcan ilk turda Umur Faik Kollu ile 6-6 berabere kaldı. İkinci turda Mustafa Hamarat ile yarışan Özcan 6'ya 5 ile başkan oldu.

Gündem