AKP'li Boynukalın, Peker'in itirafından sonra yazdığı "çok rahatladım" tweetini sildi

AKP'li Boynukalın, Peker'in itirafından sonra yazdığı "çok rahatladım" tweetini sildi

Sedat Peker'in "Hürriyet gazetesine saldırıyı ben organize ettim" açıklamasının ardından o gün Hürriyet binasında olan AKP'li Abdurrahim Boynukalın, "Açıkçası çok rahatladım" dedi. Boynukalın birkaç saat sonra yazdığı 4 tweetten 3'ünü sildi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, yeni videosunda 2015 yılında Hürriyet gazetesine yapılan saldırıya dair konuştu.  Peker, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Abdurrahim Boynukalın'ın bulunduğu grubun eylemi sırasında yaşanan saldırıyı bir milletvekilinin ricasıyla kendisinin organize ettiğini söyledi.

Peker'in saldırıyı üstelenmesinin ardından AKP'li Boynukalın "açıkçası rahatladım" diye tweet attı. Boynukalın paylaşımından saatler sonra attığı 4 tweetten 3'ünü sildi. TIKLAYIN/
Sedat Peker'den Hürriyet baskını açıklaması: "Bir milletvekili rica etti, ben yaptım"

Peker'in bu açıklamalarının ardından AKP'li Boynukalın twitter üzerinden şu paylaşımda bulundu: "Meşhur video serisinin bugünkü bölümü 28-32. Dakikaları arası 2015 Hürriyet eylemi meselesi özetlenmiş. Açıkçası çok rahatladım. Yıllardır üzerimize yapışan cam, kamera, turnike kırma gibi kriminal meselelerin bizimle alakası olmadığı açıkça ifade edilmiş. Biz gençlik kolları olarak Hürriyet önünde basın açıklaması kararı aldığımızda kendisinin “ismini veremeyeceği bir vekil tarafından arandığını” ve “bizim çocuklar bu eylemleri beceremez, profesyonel değiller, sen bir işin içine gir” dendiğini söylemiş.

Böyle bir kerameti kendinden menkul, kendisini tek talimatla harekete geçirebilecek bir vekil var mı emin değilim. Varsa umarım ismini verir; böylece parti kurumsalımıza ve benim imajıma yıllarca zarar veren “basma” hadisesinin kim tarafından yapıldığı öğrenilmiş olur.

O gün “partimiz eylem geleneğinde asla taşlı sopalı eylem olmaz” dediğimizde bize inanmamayı tercih edenler (ana muhalefet partisi lideri buna dahil) bakalım ne diyecekler. Tekrar ediyorum biz o dönemki iftira yayınlarından dolayı o gazete önünde sadece basın açıklaması yaptık. "